Projekt nr 206 kosztować ma 90 tys. zł. Tęczowe przejścia dla pieszych mogą powstać na ulicy Piłsudskiego przy Dworcu Głównym, przy Kinie Nowe Horyzonty, na Placu Dominikańskim oraz Grunwaldzkim.
Wrocław to miasto z wielowiekową tradycją tolerancji i współistnienia wielu kultur i narodowości. Był to niewątpliwie powód jego bogacenia się oraz ciągłej rozbudowy. Wrocławianie (nieważne w jakim języku, by ich nazywać) byli zawsze ludźmi otwartymi, wierzącymi w miłość i braterstwo. Dziś są one zagrożone poprzez narastający nacjonalizm i neofaszyzm, propagandę i język nienawiści, ostatni rok pokazał to aż nadto. Taki stan rzeczy nie może dalej trwać, zwłaszcza w Europejskiej Stolicy Kultury, jaką w roku 2016 Wrocław jest.
W związku z tym proponuje sięgnąć po niezwykle silny symbol szczęścia, radości i tolerancji jakim jest tęcza i umieścić go na przejściach dla pieszych w kilku ważnych i mocno uczęszczanych miejscach. Chodzi konkretnie o wszystkie przejścia otaczające dworzec Wrocław Główny, Kino Nowe Horyzonty oraz Plac Dominikański i Plac Grunwaldzki.
Rozwiązanie takie było już zastosowane w Seattle, w dzielnicy Capitol Hill, gdzie przejścia funkcjonują do dziś i cieszą codziennie przechodniów. Stanowią one radosny element w tkance miejskiej, który jednocześnie nie jest mocno inwazyjny.
Przejścia będą promować we Wrocławiu tolerancje, braterstwo, miłość i różnorodność. Wartości od zawsze bliskie naszemu miastu.
- Wrocław to miasto z wielowiekową tradycją tolerancji i współistnienia wielu kultur i narodowości. Był to niewątpliwie powód jego bogacenia się oraz ciągłej rozbudowy. Wrocławianie (nieważne w jakim języku, by ich nazywać) byli zawsze ludźmi otwartymi, wierzącymi w miłość i braterstwo. Dziś są one zagrożone poprzez narastający nacjonalizm i neofaszyzm, propagandę i język nienawiści, ostatni rok pokazał to aż nadto. Taki stan rzeczy nie może dalej trwać, zwłaszcza w Europejskiej Stolicy Kultury, jaką w roku 2016 Wrocław jest - mówi autor.
W związku z tym zgłaszający proponuje sięgnąć po "niezwykle silny symbol szczęścia, radości i tolerancji jakim jest tęcza" i umieścić go na przejściach dla pieszych w kilku ważnych i mocno uczęszczanych miejscach.
Mieszkaniec przypomina, że rozwiązanie takie było już zastosowane w Seattle, w dzielnicy Capitol Hill. - Stanowią one radosny element w tkance miejskiej, który jednocześnie nie jest mocno inwazyjny - podkreśla wrocławianin.
Wszystkie komentarze