Więcej
  Komentarze
  Odszkodowania powinny być wypłacane w wysokości strat poniesionych przez powoda wskutek błędów lub świadomej, niezgodnej z prawem działalności urzędników i funkcjonariuszy państwowych. Ich koszt w pierwszym rzędzie powinien jednak obciążać winnych a nie podatników.
  @korcia2000 Nie ma polityka, który by przeforsował taką ustawę. Za dużo jest złodziei w polityce, których rodzinka na stanowiskach mogłaby ponieść straty.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @korcia2000 Śmiem twierdzić, że łażenie po sądach i dochodzenie swoich praw i racji jest na tyle upierdliwe i nikomu do niczego nie potrzebne, że osoba zmuszona do tego "wskutek błędów lub świadomej, niezgodnej z prawem działalności urzędników i funkcjonariuszy państwowych" powinna dostać wielokrotność poniesionych strat... chociażby za to, że w ogóle musiała się z problemem boksować. A odszkodowanie przede wszystkim powinny płacić osoby winne zaistaniałej sytuacji... a jeżeli nie da rady to jak przy OC fundusz gwarancyjny, który potem będzie ścigał swojego dłużnika.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A ten paser dostanie odszkodowanie za to ze przez 13 lat z powodu toczącego się procesu nie mógł produkować amfy i w związku z tym poniósł duże straty ? Paranoja ! Sędziwie , opamiętajcie się w tym ferowaniu wyroków a potem kolosalnych za nie odszkodowań.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nie powinno się dawać odszkodowań kryminalistom skazanym nawet na podstawie poszlak. Sądy mają widocznie dostateczne wskazania, żeby skazać, a brak poszlak tylko świadczy że bandyta przechytrzył wymiar sprawiedliwości.
  @2mimoza Mistrzowskie rozumowanie, skoro nie ma dowodów na popełnienie przestępstwa to znaczy, że oskarżony przechytrzył wymiar sprawiedliwości. Ponieważ podejrzewam Cię, że zabiłeś to znaczy, że nie muszę Ci tego nawet próbować udowadniać, bo jeżeli nie udowodnie to znaczy, że mnie przechytrzyłeś, ale nadal jesteś winny. Winny! Na stos!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0