Komentarze
To chyba jakaś kreatywna ksiegowość
@grzegorzku Alternatywna raczej.
już oceniałe(a)ś
10
0
@racionalist podaja rzeczywiste dane chrztiow ,sluboiw ,pogrzebow,tzn ze sytuacja jest stabilna w kk.moze jedynie duzo sie go krytykuje a korzysta z jego uslug w dalszym ciagu.Co z tego ze nie pojdziesz na msze to i tak zrobisz z siebie jeszcze wieksze posmiewisko korzystajac z jego uslug.Jego przywodcy o tym wiedza ze wystapienie z niego wymaga wielkiej odwagi,wiedza ze spoleczenstwo takich ludzi bardzo cesto odrzuca ,przykre ale prwdziwe przeciez dane mozna sprawdzic.
już oceniałe(a)ś
5
1
W raporcie osobny dział poświęcony jest "siłą apostolskim". Proponuję powrót do szkoły. I wysłuchanie skeczu "Ucz sie Jasiu" kabaretu Dudek. Tam też Kobuszewski broni się siłą i godnością osobistą ;)
@Voyteck Voyteck Kobuszewski bronił się: "siłom i godnościom osobistom"... i dlatego należy Jasia uczyć poslkiego
już oceniałe(a)ś
2
3
Kasa rośnie w siłę! Szamani mogą jeździć lepszymi rumakami i jeść niczym paniska.
już oceniałe(a)ś
76
3
jeśli ktoś chciał chodzić do kościoła żadna małpa mi nie zabroni za komuny też kościoły były otwarte partyjnych też nie wyganiano.
@henio1946 henio1946....a kto ci broni chodzić do kościoła,chodź sobie nawet dwa,trzy razy dziennie,dawaj na tacę pół kasy.....to przecież nie jest zakazane...moherze...:)))))
już oceniałe(a)ś
3
3
Za rok mogą być przerażeni, bunt przeciw władzy obróci się przeciwko Kościołowi.
już oceniałe(a)ś
47
2
Kościół rośnie w siłę, ale ludziom nie żyje się dostatniej!
już oceniałe(a)ś
44
3
PODATEK KOŚCIELNY - i zaraz się okaże, jak "rośnie"....
już oceniałe(a)ś
42
2
Zdarza mi się zadawać ludziom pytanie „czy jesteś wierzący/a?”. Obserwuję wtedy reakcję zapytanego. Zazwyczaj jego oczy przybierają wówczas drewniany, beznamiętny wyraz, a usta bez cienia jakiejkolwiek intonacji głosu cicho wypowiadają słowa „Tak, chodzę do kościoła”. Jesteś niewolnikiem na Czarnej Galerze. Twoje ręce, nogi i szyja skute są grubymi łańcuchami. Wiosłujesz w pozycji na kolanach w rytm wybijany przez opasłego, spoconego, małego człowieczka o świdrujących oczkach i kawałkiem kiedyś białej, a teraz już mocno zabrudzonej szmatki pod szyją. Tuż za nim, na ścianie wisi rzeźba przedstawiająca trupa mężczyzny przybitego do krzyża. Operujesz wiosłem równo z innymi galernikami, aby tylko zasłużyć na grymas twarzy małego człowieczka przypominający uśmiech, Masz w pamięci jego srogie spojrzenie i wciąż na swoich plecach czujesz ból po smagnięciach batogiem. Twoje oczy dawno już przestały wyrażać jakiekolwiek emocje. www.czarnymwczarne.pl/index.php/component/k2/item/64-rachunek-sumienia
już oceniałe(a)ś
32
9