Więcej
  Komentarze
  Mój brat chodził do zwykłego liceum w małym miasteczku w Wielkopolsce. Przez całą swoją edukację nie był ani razu na korkach. Maturę zdał, na poziomie rozszerzonym: z polskiego 100%, z angielskiego 98%, z geografii 78%. Dostał się, z drugiego miejsca, na filologię szwedzką na UAM (24 kandytatów na jedno miejsce). Rankingi roztrzaskuję o kant stołu.
  @frezya Minusują Cię rodzice rozbestwionych bachorów, którym nic się nie chce, albo inteligencja na bakier, bo od pieluchy przeżarta i zryta nowoczesnymi technologiami, a maturę chce się mieć na poziomie i na korki trzeba wydać- bo przecież rodzic ma tak marny autorytet, że do samodzielnego wysiłku nie pogoni.
  już oceniałe(a)ś
  19
  7
  @frezya Niektórzy tak mają, że nie trzeba im wiele a będą się świetnie uczyć. Mają talent i odpowiednie cechy charakteru. Jakość szkoły ma największe znaczenie dla tych najsłabszych. Co to bez zdejmowania butów nie są wstanie policzyć do jedenastu.
  już oceniałe(a)ś
  12
  4
  podstawowke i ogolniaka skonczylem w Polsce, potem studiowalem w Niemczech i w Finlandii. W Polsce nigdy nie chodzilem na zadne korki!!! po prostu chcialo mi sie uczyc, Dzis mowie 4 jezykami, mam wlasna firme.... Mam trzech synow w wieku 5-8 lat, ja i zona czesto pomagamy najstarszemu w domu, ale w sposob zeby sam jak najwiecej robil i bez nacisku...W Polsce moim zdaniem najwiekszym problemem w nauce dzieci sa sami rodzice, duzo krzycza, malo tlumacza, nie wspieraja dzieci aby byly samodzielne, jak troche popada deszcz, to juz dzieci nie moga wyjsc na dwor..bo sie pobrudza....to jest chore co wielu rodzicow i dziadkow robi. Duzo rodzicow i dziadkow robi mamisynkow z dzieci, widze jak czesto 6-ciolatek nie jset w stanie sie sam ubrac, nie umie zwiazac butow....a ilu zamiast zajac sie i cos zrobic z dziecmi, to da im telefon lub tablet do grania..a potem dzieci nawet nie umieja sie wyslowic, maja maly zakres slow...a potem ten rodzic skarzy sie na poziom w szkole....
  już oceniałe(a)ś
  38
  4
  A Górny Śląsk to juź mam szukać gdzie ? W rankingach niemieckich ?
  @x_iksek ht tp://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1948&catid=156&Itemid=319&strona=1 Prosze ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "W oparciu o wyniki", powiadacie? Szkoda, że nie kończyliście dobrego liceum. Bo jakieś kończyliście chyba?!
  @Gosia Wolska I jeszcze po skrócie "wg" stawiają kropkę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  Dylemat kury i jajka. Czy dobre szkoły są dobre bo dobrze uczą, czy dobrze uczą (czyt. wymagają więcej) bo pozwalają na no dobrzy uczniowie którzy do nich przychodzą... kierowani renomą?
  @big.ot Dokładnie, trudno nawet powiedzieć, żeby to była polska specyfika, bo tak jest de facto wszędzie. Plusem dobrej szkoły (tj. znajdującej się wysoko w rankingu) na pewno jest towarzystwo innych dzieciaków głodnych wiedzy, umiarkowana rywalizacja (oby w miarę zdrowa) i kontakty na przyszłość. A bardziej od szkoły zależy to na jakich nauczycieli się trafi, wszędzie są gorsi i lepsi, a ponadto wybitny intelektualista/naukowiec z tytułem dr hab. może i ładnie wygląda na papierku, ale w praktyce niekoniecznie nadaje się do uczenia dzieciaków.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Weź najgorszego gimnazjalistę i jak dostanie się na dzienne studia to uwierzę że liceum jest bardzo dobre. ??
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  strzeż nas panie od staszica w w-wie..
  @eri22 To jak folwark zwierzęcy Orwella
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wyniki z matur CZY PROPORCJA wyniki matur/wyniki gimnazjum ??? Mając średni czy słaby materiał na wejściu maksa z matur szkoła nie osiągnie NAWET gdy jest numerem 1. Znam "dobre" szkoły bo wybierają najlepszych z najlepszych a potem niech sobie uczniowie radzą KOREPETYCJAMI :)
  już oceniałe(a)ś
  8
  1