Więcej
  Komentarze
  Jak można porównywać: - zabytkowy pałac - zabytkowy kościół - muzeum (zbiory) - pojedynczy budynek (gmach) - miasto w jednej kategorii?
  @hrabia_piotr Oczywiście _nowoczesny_ pojedynczy budynek (gmach) I to wszystko pod nazwą "nowych cudów Polski" (szczególnie te gotyckie zabytki ;-)
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Kto wyciął mój komentarz dotyczący błędów rzeczowych w tekście? Widział ktoś Kościół Pokoju w Głogowie? ja widziałem: drewnianą makietę. Pytanie do redaktora: gdzie znajduje się żywe muzeum porcelany. Z tekstu się tego nie dowiedziałem. Nie kasuj tego postu tym razem. Nikogo nie obraża.
  @dubliner44 Pisze jak byk, że w Ćmielowie...
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @dubliner44 trzeba zjeżdżać myszką w dół, wtedy pod zdjęciem natkniesz się na resztę tekstu. było napisane, że kościół w głogowie już nie istnieje, ale ten w jaworze - owszem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Kontrowersyjny zestaw "cudów", ale bardziej niż te cuda uwagę przyciąga niechlujne opracowanie tekstowe. Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Głogowie nie ma, choć był, powstał w tym samym czasie co kościoły w Świdnicy i Jaworze, ale został zburzony. Po drugie: nie dowiedziałem się w jakiej miejscowości znajduje się żywe muzeum porcelany Kolejnych baboli i przykładów drętwoty językowej nie chce mi się wymieniać. Kościół Pokoju górą! (jako cud architektury, tylko i wyłącznie)
  @bilbo44 Dwie godziny minęło i komentarz wrócił. Kolejny cud proszę państwa!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Największym cudem Polski są remonty dróg w szczycie urlopowym. Np. remont mostu w Białym Dunajcu czy roboty na klinie Bukowinie. Turystom się nigdzie nie spieszy więc funduje się im polskie cuda.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Oczywiście Kościół Pokoju w Świdnicy.
  @Karol Nitsch Tylko żeby to zrozumieć trzeba tam wejść, zobaczyć i poczuć.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Szkoda że ludzie wylewają ścieki do rzeki i te całe Polskie rzeki to jeden wielki syf. np obszar natura 2000 obejmujący zalew zegrzyński i okolice czyli rzekę Narew i Bug to jedno wielkie szambo. W Popowie Kościelnym koło serocka (gmina jabłonna) ludzie mają rury które odprowadzają ścieki prosto do rzeki Bug. Za remizą rura, jeden który prowadzi sklep ma rurę nawet pod drogą i tez prosto do rzeki wylewa wszystko. Gmina nic nie robi ekolodzy nic nie robią a potem wszyscy się w tym się kąpią że o rybach i wędkarzach nie wspomnę ze oni to jedzą. za 10 lat nasze rzeki to będzie jeden wielki ściek. Kary za cos takiego winny być koło 50 tyś tylko szkoda że władze z tym nic nie robią. Rzeki zamiast I klasy czystości to w Polsce zwykłe szamba. Wszystkie gminy które mają rzeki winny brać za nie odpowiedzialność
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  "7 nowych cudów Polski" A jakie było 7 starych cudów?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  proponuję wstawić porównanie - gmach Filharmonii Szczecińskiej z gmachem-strachem Opery Krakowskiej. Jak lubię Operę (instytucję) tak mi pęka szkliwo na zębach od patrzenia na Operę (budynek).
  już oceniałe(a)ś
  3
  2