Dane do rankingu uzyskaliśmy ze specjalnego portalu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Zestawienie jest unikalne. Do 2013 roku tego rodzaju rankingi publikował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Teraz już jednak tego nie robi. Nasze dane są najbardziej aktualne, dotyczą roku 2015 ? stan na 18 maja.
Pod lupę wzięliśmy najpopularniejszą kategorię, czyli B (prawo jazdy na samochód osobowy). Nasze zestawienie obejmuje poziom zdawalności części teoretycznej i praktycznej (w procentach) w poszczególnych lokalnych ośrodkach szkolenia kandydatów na kierowców. Poukładaliśmy je w kolejności od najlepszych do najgorszych wyników. Jednocześnie, jak zwracają uwagę specjaliści, do danych procentowych należy podchodzić z pewnym dystansem. Naturalne jest, że lepszy wynik łatwiej uzyskać w mniejszej placówce, gdzie przygotowujących się do egzaminu jest znacznie mniej. Dla dużej szkoły uzyskanie wysokich rezultatów będzie znacznie trudniejsze. Przy wyborze ośrodka, w którym zamierzamy się szkolić, powinniśmy to wszystko brać pod uwagę.
Jeśli jakiejś szkoły w rankingu nie ma, to dlatego, że nie pojawiała się we wspomnianym systemie. Jak przekonywali nas urzędnicy, takie ośrodki zostały zlikwidowane bądź nie prowadzą szkoleń na kategorię B.
Może się również zdarzyć, że szkoła zawarta w zestawieniu została już zlikwidowana. Stało się to jednak na tyle niedawno, że dane ze starostwa wciąż ją obejmują.
Dane do rankingu uzyskaliśmy ze specjalnego portalu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Zestawienie jest unikalne. Do 2013 roku tego rodzaju rankingi publikował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Teraz już jednak tego nie robi. Nasze dane są najbardziej aktualne, dotyczą roku 2015 ? stan na 18 maja. Pod lupę wzięliśmy najpopularniejszą kategorię, czyli B (prawo jazdy na samochód osobowy). Nasze zestawienie obejmuje poziom zdawalności części praktycznej (w procentach) w poszczególnych lokalnych ośrodkach szkolenia kandydatów na kierowców. Wybraliśmy 10 najlepszych.
Jednocześnie, jak zwracają uwagę specjaliści, do danych procentowych należy podchodzić z pewnym dystansem. Naturalne jest, że lepszy wynik łatwiej uzyskać w mniejszej placówce, gdzie przygotowujących się do egzaminu jest znacznie mniej. Dla dużej szkoły uzyskanie wysokich rezultatów będzie znacznie trudniejsze. Przy wyborze ośrodka, w którym zamierzamy się szkolić, powinniśmy to wszystko brać pod uwagę. Jeśli jakiejś szkoły w rankingu nie ma, to dlatego, że nie pojawiała się we wspomnianym systemie. Jak przekonywali nas urzędnicy, takie ośrodki zostały zlikwidowane bądź nie prowadzą szkoleń na kategorię B. Może się również zdarzyć, że szkoła zawarta w zestawieniu została już zlikwidowana. Stało się to jednak na tyle niedawno, że dane ze starostwa wciąż ją obejmują.
Wszystkie komentarze