Jak oceniamy miasto
Zdjęcie jest interaktywne najedź na nie kursorem
To wyniki "Wrocławskiej Diagnozy Społecznej 2014" - badania przygotowanego przez socjologów z Uniwersytetu Wrocławskiego.
W pierwszej kolejności omówimy część, w której ankietowanych pytano o to, jak oceniają miasto i swoje życie w nim. Które osiedle wypada w oczach jego mieszkańców najlepiej, a które najgorzej? Co wreszcie najbardziej do miasta przyciąga i kogo konkretnie?
Już w tym ostatnim przypadku widać pewne różnice. Osoby, które przyjechały do Wrocławia z Dolnego Śląska, najczęściej deklarują, iż zrobiły to z powodu podjęcia pracy (46,3 proc.). Na drugim miejscu wskazują duże możliwości i szanse życiowe, jakie widzą w mieście (27,4 proc.), a na trzecim rozpoczęcie studiów (26,3 proc.).
Rozpoczęcie nauki na uczelniach wyższych najbardziej przyciągało za to do Wrocławia osoby, które przybyły tu z innych regionów kraju. Taki powód zadeklarowało 34,4 proc. z nich. Pozostałych do miasta ściągała praca oraz duże możliwości i szanse życiowe. Nikt z badanych nie zadeklarował za to, iż przybył do nas z powodu "otwartości Wrocławia na innych i tolerancyjności".
Wszystkie komentarze