Więcej
  Komentarze
  Hej Praktykanci! Zdajecie sobie sprawę, że to, co podpisaliście jako "Pętla Sępolno" jest planowanym przystankiem pod WFF? Tak tylko wspominam, żebyście się dalej nie kompromitowali...
  Proponuję jeszcze do tej listy dodać ul. Dmowskiego zamiast ul. Dembowskiego...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Niech zgadnę: artykuł w związku z jutrzejszym protestem mieszkańców i zapowiedzianą blokadą drogi, na zamówienie magistratu, od dziesięcioleci wywijającego się od jakichkolwiek zobowiązań wobec mieszkańców osiedli przylegających do wyeksploatowanej ulicy Kosmonautów - czyli wylotowej drogi krajowej (kierunek Lubin/Zielona Góra),
  @galeneo czyli: odgrzewanie tych śmierdzących już kotletów jest nudne jak flaki z oleju. Przypomnę tylko ostatnie obiecanki cacanki, kiedy droga miała być gotowa: Euro 2012, Expo 2012, no i oczywiście wszelki możliwe wybory. Jest 2014. I co? Znowu zapowiedź pod tytułem "Może uda się kiedyś znaleźć pieniądze na tę waszą obwodnicę. Mamy ważniejsze sprawy. Mapki sobie pooglądajcie, i wizualizacje".
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  a dlaczego magistrat uparcie nie chce inaczej przeprowdzic trasy obwodnicy wokol osińca? ponoc lepiej zrobic to między domami niz 100 metrow dalej przez nieuzytki. ale ponoc "ktos z miasta"jest ich wspolwlascicielem.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  W sprawie nowego mostu biskupińskiego, od początku dyskusji najbardziej niepokoi mnie kwestia „okrojenia inwestycji”. Obawiam się bowiem, że to co było racjonalnym pomysłem na poprawę płynności ruchu w formie okrojonej już dobrym pomysłem nie jest. Założenie bowiem, że wąskim gardłem jest przeprawa mostowa, jest słuszne. Nie mniej jednak wąskimi gardłami są skrzyżowania o ruchu kierowanym światłami oraz o dużym narażeniu lewoskrętu. Szczególnie, gdy ruch ten charakteryzuje się dość dużą ilością ciężkich pojazdów, które bardzo ospale ruszają po zmianie świateł i dodatkowo ograniczają przepustowość skrzyżowań. To Państwo którzy czasami poruszają się rano ulicą Miśkiewicza niech spojrzą na mapę – też Wam się wydaje, że korek będzie jeszcze większy? Za to na moście Zwierzynieckim będzie pusto. Czy Państwo redaktorstwo mogłoby sprawdzić w magistracie jakiego modelowania ruchu dokonano po „okrojeniu inwestycji” bo coś mi pachnie Bareją w całej tej historii, i mogę się spodziewać, że „okrojenie” to wniosek racjonalizatorski Prezydenta lub jego najbliższych współpracowników.
  @inzynier.b Wepchnięcie dwupasmówki z Armii Krajowej w jednojezdniową przeprawę na Biskupin jest dowodem braku wyobraźni i przezorności. Tu nawet nie udaje się, że w przyszłości inwestycja miałaby zostać poszerzona do dwujezdniowej, jak WOW. A jak jest na WOW, to miałem okazję przekonać się, wlokąc się parę kilometrów w ogonie za jakimś ciągnikiem, bez możliwości wyprzedzenia (zakazy, ciągła linia), na szczęście w końcu zjechał gdzieś z trasy. Więcej z tego "skrótu" nie skorzystałem i nie mam zamiaru, bo zajęło to dłużej niż starą trasą przez Jelcz. Ta obwodnica zacznie spełniać zadanie dopiero wówczas, gdy zostanie przebudowana do arterii dwujezdniowej. Jeśli miejscy chcą nam wysmażyć podobnego gniota na Wielką Wyspęi do tego na stałe, to lepiej niech już nic nie budują, bo to strata czasu i pieniędzy.
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  Odczytuję to wyłącznie jako "pobożne życzenia" i reklamę magistratu. Ciekawe jaki procent tego uda się zrealizować? może 15, albo mniej, jedynie ulica Zamkowa wydaje sie pewna, bo w połączeniu z NFM, nowy most na Wielka Wyspę zaczną budować jak się Zwierzyniecki zawali. Na infrastrukturę rowerową ma być 120 mln do 2020, mamy 2013 - na przyszły rok miał być jeden milion - jest teraz 9, tak więc 120 - 9 na 6 lat to średnio 18,5 mln rocznie, raczej nierealne, z innymi rzeczami będzie tak samo. Ul. Pułaskiego przebudowana i poszerzona na pozostałym odcinku i z tego powodu trzeba wyburzyć kamienice..., ale poprzednio remontowany odcinek poszerzony nie jest choć wyburzenie nie było wymagane. Generalnie projekty ładnie wyglądają na papierze, a zwłaszcza w internecie....
  już oceniałe(a)ś
  17
  2
  Przecież to jakiś przedatowany zbiór pobożnych życzeń - do tego nieaktualny. Jakie torowisko na Jagodno? Jaka pętla na Sępolnie? Niektóre wizualizacje to mają już brodę.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  A magistrat dalej lansuje szkodliwy pomysł linii przez północną część Hubskiej i Suchą. Pod pretekstem ułatwienia przesiadek z pociągów i PKS-ów utrudni się życie większej grupie poruszającej się KM po mieście: 1. Czemu ma służyć przepychanie tramwaju po odludziu w północnym odcinku Hubskiej zamiast Glinianą, gdzie wsiada jednak sporo ludzi? 2. W jaki niby sposób rozrzucenie przystanków po południowej stronie Dworca Głównego (część tramwajów na Suchej, część na Borowskiej) ma ułatwić przesiadki?
  już oceniałe(a)ś
  15
  3
  "Zlikwidowana będzie istniejąca oś komunikacyjna pl. Dominikański - pl. Grunwaldzki" - a to niby dlaczego? Przecież to jakiś bezsens. Szczególnie na pl. społecznym, gdzie to był główny kierunek ruchu (i komunikacji miejskiej i samochodów). Czyżby znowu praktykant czegoś nie doczytał?
  @glos_z_przyszlosci Jeśli dobrze rozumiem intencje magistratu, ma to ograniczyć ruch samochodowy w kierunku ścisłego centrum. Rolę głównego kierunku jazdy od Mostu Grunwaldzkiego ma przejąć przebudowana ulica Pułaskiego. Dla tramwajów dalej zostanie oś bezpośrednio do centrum/Rynku, spodziewałbym się również buspasów w tym kierunku.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @glos_z_przyszlosci Nie, nie chodzi o to, żeby nie było przejazdu w tej relacji, tylko o to, żeby nie był przebity na ukos, uniemożliwiając zbudowanie czegokolewiek na sporym terenie w centrum miasta. Wzrusza mnie natomiast zapał do budowanie tam pod ziemią (tunele, parkingi podziemne), jakby magistrat zapomniał ile problemów sprawiły te trzy przejścia podziemne, które tam są.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  A co dalej z zapomnianą już Obwodnicą Śródmiejską i jej północną częścią, od Żmigrodzkiej do Korony??? Dutkiewicz przestań mydlić oczy! Od kilku lat nie ma już jej w żadnych planach a korki na Kasprowicza-osiedlowej uliczce Karłowic są przez cały dzień!!!
  już oceniałe(a)ś
  10
  3