Więcej
  Komentarze
  Zapowiada się fajnie i rzeczywiście blisko PL. Trzeba się kiedyś wybrać ;).
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Polecam raczej wyjatkowe "Muzeum Higieny" (Deutsches Hygienemusem) - o cos podobnego naprawde trudno. No i arsenal.
  @radeberger Dzięki za podpowiedź.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Drezno jest trochę rozczarowujące, poza Zwingerem nie powala ilością ciekawych miejsc. Dla nas rażący może też być wszechobecny klimat męczeństwa tego miasta. Tak jakby było jedynym zrównanym z ziemią miastem w Europie.
  @ursus104 Napisz, proszę, co jeszcze warto zobaczyć oprócz Zwingera i na ile dni się tam wybrać. Interesuje mnie sztuka, architektura, muzea, ale nie wykluczam innych ciekawych miejsc.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ursus104 >Drezno jest trochę rozczarowujące, poza Zwingerem nie powala ilością >ciekawych miejsc. kwestia gustu, mi tam się podoba. A Zwinger racja, poza tym galeria starych mistrzów. Było nie było, nawet jakby nie mieli tam tego Rafaela, to i tak wracałbym do Drezna dla dziewczyny Vermeera. A mają przecież kupę innych dobrych obrazów. Ale jak to często bywa: dla mnie ten jeden obraz wystarcza by to miasto zawsze istniało dla mnie w świadomości. Zwłaszcza że mieszkam w Krakowie - dojazd do Drezna to czysta przyjemność- kilka ruchów kierownicą, jestem na autostradzie, z której zjeżdżam w Dreźnie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @llillith Polecam Panometer - wystawa 360 st., cos podobnego jak Panorama Racławicka, ale bardziej realistyczne. Wystawy się zmianiają - jest Drezno w baroku, Drezno po bombardowaniu a czasami rafa koralowa albo kosmos. Byłam na Dreźnie w baroku. Warto. Poza tym Zielone Sklepienie - zbiór skarbów Augusta II Mocnego. Bogata kolekcja barokowych, głównie złotych cacek króla włącznie z galową biżuterią w polskich barwach (wszak był również królem Polski). Do tego ciekawe muzeum sztuki nowoczesnej. Zwykle sztuka nowoczesna wprawia mnie w przygnębienie i zażenowanie do czego zmierzamy a tam było sporo ciekawych prac. Warto się tam też wybrać zimą. Drezno wygląda magicznie w zimowe wieczory. Główny Weihnachtsmarkt (rynek świąteczny)jest naładowany ludźmi. Lepiej sie przejść do małego Weihnachtsmarkt stylizowanego na średniowieczny (na zamkowym dziedzińcu, wstep 3 euro ale za to nie ma dzikich tłumów). Drezno jest też tradycyjnym miejscem wyrobu słynnego niemieckiego świątecznego wypieku Stollen, więc oryginalnego warto spróbować właśnie tam. No jeszcze i Frauenkirche - warto wejść do środku żeby przekonać się jak mały się wydaje ten kościół w środku (ponieważ jest na planie koła) a jak wielki na zewnątrz.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Justyna Gaczorek Bardzo dziękuję za odpowiedź i ciekawe rady. Przepraszam, że piszę dopiero teraz. Myślę, że Drezno w zimie to ciekawy pomysł. Żeby tylko był śnieg ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @pct3 Dzięki za odpowiedź - zachęciłeś mnie do wizyty ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0