Ahimsa, św. Antoniego 23
Wegańska restauracja już ponad dwa lata karmi tych, którym z produktami pochodzenia zwierzęcego jest nie po drodze. Specjalnością lokalu są sizzlery, grillowane warzywa na gorącym półmisku. Przykładowa kombinacja to papryka, cukinia, ziemniaki, pieczarka, bakłażan, miękki czosnek i pomidor, który po przekrojeniu tworzy miły sos. Do tego marynowany tempeh, czyli sfermentowane ziarna soi sklejone w placki i jogurtowo-ziołowy sos. Zupy, w tym tajska kokosowa, kosztują 10 zł, zjemy tu także ciekawy satay, czyli sos orzechowy na mleku kokosowym z makaronem. Są różnie curry (25 zł), pasty warzywne, zestawy indyjskie, potato lollipop, czyli kulki ziemniaczane z sosem i sałatką. Nie brak hummusu, falafeli, tempehu, tortilli i burgerów i pappadamu. Są też shake'i na bazie mleka roślinnego i owocowe smoothie. W czasie festiwalu (do 12 sierpnia) lokal jest czynny w godz. 10-24. Do południa i od 22 do północy serwuje dania szybkie i dania festiwalowe.
MATERIALY LOKALU
Pochlebna, św. Antoniego 15.
- Naszym zdaniem świadomość ludzi w temacie jedzenia rośnie bardzo szybko. Coraz częściej chcemy wiedzieć co jemy, jakie to ma właściwości i skąd pochodzi - mówią właściciele Pochlebnej. Jej znakiem firmowym jest wypiekane na miejscu pieczywo i menu, nad którym czuwa dyplomowana dietetyczka. Opiera się na sezonowych, lokalnych, nieprzetworzonych produktach. Rano zjemy tu m.in. naleśniki bezglutenowe z nasionami chia i pankejki z mąki orkiszowej. W menu są też pochlebki, czyli wieloskładnikowe przystawki, ceviche z krewetek tygrysich, kompresowanego arbuza i żelu z agrestu, świeże małże, sery zagrodowe i sałatki. Codziennie dostaniemy tu też zupę dnia, są dania z drobiu, jagnięciny, ryb (kosztują między 30 a 40 zł), naleśniki gryczane, makarony, soki wyciskane, lemoniady, koktajle i wina. Lokal wyróżnia wyrabiane na miejscu pieczywo.
Czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 8-23, w piątki i soboty do 24, w niedziele w godz. 8-20.
Fot. Kamila Kubat / Agencja Gazeta
Szynkarnia, Św. Antoniego 15
To unikalne połączenie multitapu (do dyspozycji mamy czternaście nalewaków i spory wybór piw butelkowych) i bistro ze sklepem z wędlinami i serami. Dodatkowo Szynkarnię wyróżniają podpłomyki. Serwowane są m.in. z kiełbasą surową z Potaśni, schabem dojrzewającym z Dukli, boczkiem z Felinowa, szynką od Józefa z Ostrzeszowa, serem wędzonym i bryndzą kozią z Łomnicy. Są też kiełbasy i kaszanki z pieca, długopieczony kurczak kukurydziany, pikantna wołowina marynowana w wódce "Kurnwicy" z warzywami, kaczka confit i sałatki. Przekąski do piwa to m.in. paluchy z sezamem, suszona wołowina, deski serów zagrodowych, dojrzewające wędliny, pasztety i kiełbasa z dziczyzny. Na upały idealne są lemoniady, herbaty mrożone, koktajle i woda nachmielona. Są też regionalne cydry i wódki, polskie wina, a rano można dostaniemy m.in musli z owocami, chałkę smażoną na miodzie i rogale maślane.
Czynne od godz. 9, od poniedziałku do czwartku do północy, w piątki i soboty go godz. 2, w niedziele do 23.
Wszystkie komentarze