Więcej
  Komentarze
  "Jesteście przyszłością tego miasta"... - powiedział Prezydent.
  A większość absolwentów XIV planuje stąd wyjechać - doskonale wiedzą że jest mnóstwo innych miejsc w Europie czy na świecie bardziej przyjaznych do życia.
  @7Bunio
  już abstrahując od faktu, że większość uczniów XIV to przyjezdni z odległych czasem miejsc PL XD
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Szwankuje pomoc żywieniowa dla uchodźców. O czym na okrągło pisze bloger wrocławskie podróże kulinarne (człowiek którego wpisy śledzi chyba 100.000 osób i jest bardzo wiarygodny)

  Czynsze w TBSach poszły kilkukrotnie.

  Remonty ulic się opóźniają. Sparaliżowane wszystko na zachod od rynku.

  A Jacula się lansusje na studniówce. Czemu ten naród jest tak głupi?
  już oceniałe(a)ś
  7
  5
  A potem przyszłość tego miasta poszła yyypp w tango, kreśląc nosem ślaczki na szkle. Nawet z takiej imprezy da się zrobić spuchnięte zadęcie.
  już oceniałe(a)ś
  7
  5
  Pierwszy lanser Rzeczpospolitej.
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  A maseczka gdzie? Zdjęta, żeby twarz było widać na zdjęciu? Bo to o lans głównie chodzi, prawda?
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Do wszystkich niezadowolonych: Cóż życie nie zaczyna się i nie kończy na Ukrainie. My Polacy mamy swoje cele i swoją przyszłość. W czasie wojny wszystko będzie spóźnione i za drogie. Ciepła woda już się skończyła teraz czas na zimny prysznic.
  @politykoman
  Są takie momenty .... jedyne w historii.... kiedy po prostu warto zachować się z klasą....może przelew na pomoc potrzebującym w Ukrainie i studniówka w sali???... To byłoby coś! A tak... czarne suknie i lekki niesmak...
  Trzeba wiedzieć kiedy i jak wybrać...
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @politykoman
  Oczywiście chodziło mi o studniówkę w sali gimnastycznej...byłoby wtedy z przesłaniem ...
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Ukraina
  To działania podjęte przez uczniów LO XIV w ramach pomocy obywatelom Ukrainy. Warto wiedzieć, zanim wyda się osąd!
  Od poniedziałku 28 lutego 2022 w Czternastce trwa zbiórka darów w ramach akcji ?Wrocław solidarny z Ukrainą? objętej patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i Metropolity Wrocławskiego Arcybiskupa Józefa Kupnego. Organizatorem zbiórki jest Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Świętej Jadwigi z którą współpracowaliśmy wcześniej przygotowując świąteczną ?Paczkę dla Lwowiaka?.
  Już w pierwszym dniu zbiórki zostaliśmy zaskoczeni i bardzo wzruszeni ogromem przekazywanych darów i wielką chęcią pomocy płynącą ze strony całej szkolnej społeczności. Grupy dyżurujących codziennie szkolnych wolontariuszy z olbrzymim zaangażowaniem segregowały i pakowały wciąż przybywające dary przekazywane przez uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Wśród zgromadzonych produktów znalazły się śpiwory, koce, żywność długoterminowa, środki higieny osobistej, baterie, latarki, świece, środki opatrunkowe, termosy i apteczki.
  W piątek 4 marca 2022, korzystając z transportu zapewnionego przez Straż Miejską Wrocławia, przekazaliśmy wszystkie zgromadzone w ciągu tygodnia dary rzeczowe do magazynu fundacji. Akcja zbiórki darów trwa nadal, dary można wciąż przekazywać do pojemników przy głównym wejściu do szkoły.
  Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje Radzie Samorządu Uczniowskiego, dzięki której uczniowie otrzymali pomocne wskazówki dotyczące wyboru wiarygodnych organizacji niosących pomoc dotkniętej wojną ludności Ukrainy. Jesteśmy dumni z naszych uczniów aktywnie działających w punktach wolontariatu na terenie miasta, deklarujących chęć niesienia pomocy rówieśnikom z Ukrainy i wsparcie ich w adaptacji do nowych warunków.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Anna Maćkowska
  Oczywiście, wszystkie pozostałe działania młodzieży godne pochwały. Bez dwóch zdań! Jednak w dalszym ciągu uważam , że o takiej studniówce, o jakiej piszę , naprawdę warto było również pomyśleć.... Jednak ten rok jest wyjątkowy...studniówka również mogłaby taka być...a była jak widać bardzo tradycyjna...choć w trudnych czasach mówiąc oględnie...
  Zapewne młodzież i rodzice nie byli gotowi na takie poświęcenie. Jest to oczywiście tylko moje zdanie...
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @Ukraina
  Poświęceń należy wymagać wyłącznie od siebie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Anna Maćkowska
  To nie wymaganie, to propozycja:)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0