.
1 z 14
Magazyn National Geographic Polska przygotował zestawienie 20 najbardziej fotogenicznych miejsca na świecie. "Wybór był trudniejszy niż myśleliśmy. Kierowaliśmy się własnymi doświadczeniami i różnorodnością. Wskazaliśmy miejsca, w których warto chwycić za aparat ze względu na widoki, unikatowość, wartość kulturową itp." - czytamy na stronie Nationale Geographic. Zobaczcie jakie miejsca zostały wybrane.
Fot. Adam Wajrak / Agencja Wyborcza.pl
2 z 14
Park Narodowy Ujście Warty to najmłodszy z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 lipca 2001. To ważna ostoja dla migrujących ptaków wodno-błotnych, a także miejsce lęgowe dla wielu gatunków. Na terenie Parku stwierdzono obecność 245 gatunków ptaków, w tym 174 lęgowych. Aż 26 z nich należy do gatunków ginących w skali światowej. Idealne miejsce dla fotografa ornitologa.
Japonia, święto Hanami/Fot. Shutterstock
3 z 14
Święto Hanami w Japonii to podziwianie kwitnących wiśni. Hanami praktykowane jest od kilkuset lat i cieszy się w Japonii ogromną popularnością. Kwitnienie wiśni trwa od jednego do dwóch tygodni, zazwyczaj w marcu lub kwietniu, jest relacjonowane przez media i wyczekiwane przez większość Japończyków. O zaletach fotograficznych tego wydarzenia nie trzeba specjalnie wspominać
Cjiny wycieczki, Guilin / Fot. Shutterstock
4 z 14
Krajobraz rzeki Li Jiang widnieje na banknocie o nominale 20 yuanów. Tereny wokół rzeki należą do najbardziej malowniczych rejonów Chin. Do najatrakcyjniejszych krajobrazów zalicza się m.in. wapienne jaskinie, kanał Lingqu oraz Wzgórze Trąby Słoniowej, symbol miasta Guilin. "W rankingach najpiękniejszych miejsc w Chinach rzeka Li niemal zawsze jest w pierwszej dziesiątce. Wijąca się wśród pól i krasowych wzgórz przyciąga fotografów z całego świata, którzy chcą uwiecznić ten jedyny w swoim rodzaju widok" - pisze Nationale Geographic
Zatoka Milforda, Nowa Zelandia / flickr.com fot. Paul Bica
5 z 14
Nowa Zelandia to przepiękne miejsce, ze względu na urozmaicony krajobraz bardzo często jest miejscem realizacji filmów. Tu między innymi kręcono Władcę Pierścieni. Nationale Geographic jako niezwykle fotogeniczne miejsce wybrało Waitangi, gdzie najlepiej oglądać tradycyjny taniec Maorysów - Haka.
My na zdjęciu pokazujemy przepiękną Zatokę Milforda.
Shutterstock
6 z 14
Salar de Uyuni w Boliwii to pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze. Jest położone na wysokości 3653 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię 10 582 km², co czyni go największym solniskiem świata. Stanowi, wraz z jeziorami Titicaca i Poopó. Scenografia wygląda jak z filmów sc-fi.
Shutterstock
7 z 14
Park Narodowy Serengeti. Należy do największych rezerwatów przyrody na świecie. Obejmuje część trawiastej równiny o tej samej nazwie. Jest siedliskiem niemal wszystkich afrykańskich gatunków zwierząt - żyraf, lwów, słoni, lampartów, hien. Słynie z wielomilionowych migracji antylop, bawołów i zebr, które odbywają się od października do maja. Przyciąga tłumy turystów i fotografów.
RAFAŁ MIELNIK
8 z 14
Himalaje od zawsze fascynowały podróżników. To piękne ale także niezwykle groźne miejsce. W górnych partiach nie ma miejsca dla niewprawionych turystów. Górskie szczyty wspaniale wychodzą na fotografiach, a podróż w to miejsce na długo zapada w pamięci.
Shutterstock
9 z 14
Szanghaj to jedno z najbardziej nowoczesnych miast Chin - szybkie i hałaśliwe, lecz miłośnikom wielkich aglomeracji na pewno wyda się szalenie interesujące. Wizytówką nowego Szanghaju są sięgająca nieba wieża telewizyjna Oriental Pearl Tower i drapacz chmur Jin Mao Tower. Kiedy zapada zmrok, futurystyczny las rozświetlonych wieżowców (niektóre mają po 90 pięter) wygląda przepięknie.
Ladakh, Indie/Fot. Shutterstock
10 z 14
Ladakh to kraina w Indiach pomiędzy głównym pasmem Himalajów a górami Karakorum, zwana jest "Małym Tybetem". To raj dla wszelkiej maści wspinaczy i górskich turystów.
Goryl, Uganda / fot. Shutterstock
11 z 14
W Ugandzie żyje prawie połowa ze wszystkich goryli górskich świata.
JOANNA DZIKOWSKA
12 z 14
Wśród najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie znalazł się wrocławski ratusz. Ta gotycka budowla zaczęła powstawać na rok przed końcem XIII w. i rozbudowywano aż po wiek XVI, dodając coraz to nowe detale, które można odkrywać godzinami. Magazyn Nationale Geographic wspomina także wrocławskie krasnale, których w mieście jest mnóstwo.
Brazylia, Amazonia/Shutterstock
13 z 14
Las deszczowy Amazonii przyciąga wielu podróżników. Pierwotne plemiona, dzika przyroda i dziewicza puszcza są bardzo wdzięcznymi obiektami do fotografii
Kiribati / fot. Shutterstock
14 z 14
Kiribati - sielankowa wyspa na środku Pacyfiku, która już niedługo może zniknąć pod jego powierzchnią ze względu na podnoszący się poziom wód.
Wszystkie komentarze