Pokaż od:
9 kwietnia 20:34

Sutryk kontra Bodnar - wymiana złośliwości

Dopiero II tura wyborów prezydenckich we Wrocławiu spowodowała, że kampania kandydatów stała się emocjonalna i mocno konfrontacyjna. Prezydent Jacek Sutryk koniecznie chce doprowadzić do bezpośredniej debaty z Izabelą Bodnar. W odpowiedzi posłanka ostro krytykuje jego rządy w mieście.

9 kwietnia 20:28

Prezydent Sutryk przed drugą turą postawił na spotkania z mieszkańcami

Wyniki pierwszej tury to dla mnie bardzo jasny sygnał od mieszkańców - mówi Jacek Sutryk. We wtorek od rana spotykał się z wrocławianami. Nie w social mediach, a na ulicach Nadodrza, Różanki i w parku Południowym.

9 kwietnia 20:26

Bodnar szuka poparcia na osiedlach

To samorządy osiedlowe najlepiej znają potrzeby wrocławian - przekonywała kandydatka na prezydentkę Wrocławia.

9 kwietnia 13:46

Z komitetu Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy do rady miejskiej Wrocławia dostało się sześciu kandydatów i tylko jeden od prezydenta. - Obroniliśmy swoją tożsamość - komentuje Bartłomiej Ciążyński

9 kwietnia 13:09

Prezydent Jacek Sutryk powinien uderzyć się w pierś, bo taki wynik nieznanej kandydatki konserwatywnej partii w liberalnym mieście oznacza głosowanie przeciw niemu. Musi wyborców przekonać, że zrozumiał to ostrzeżenie - mówi Wiesław Gałązka, ekspert ds. wizerunku politycznego

8 kwietnia 20:41

Nieoficjalnie: Jerzy Michalak ma zamiar poprzeć Izabelę Bodnar

Jerzy Michalak w wyborach na prezydenta miasta startował z komitetu Bezpartyjnych Samorządowców i uzyskał czwarty wynik - zagłosowało na niego prawie 8 proc. osób. Już w niedzielę wyborczą mówił, że "Wrocław zasługuje na zmianę". 

Od razu pojawiły się pytania, czy takie zdania są pewnego rodzaju deklaracją polityczną w drugiej turze wyborów. Mieszkańcy chcieli wiedzieć, czy to oznacza poparcie dla kandydatury Izabeli Bodnar. 

- Na te pytania jeszcze wprost odpowiedzieć nie mogę i nie chcę, poza tym jest za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje — odpowiada Jerzy Michalak. 

Jednak "Wyborcza" nieoficjalnie dowiedziała się, że ma zamiar poprzeć kandydatkę Trzeciej Drogi. Od naszych rozmówców z szeregów Bezpartyjnych Samorządowców usłyszeliśmy, że plan jest taki, aby Michalak i Bodnar ogłosili to na wspólnej konferencji prasowej.

8 kwietnia 17:13

Znamy skład sejmiku województwa dolnośląskiego

Państwowa Komisja Wyborcza już oficjalnie opublikowała wyniki wyborów z wszystkich pięciu okręgów do sejmiku województwa dolnośląskiego. Wybory w naszym regionie wygrała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 33,52 proc. wyborców, co przełożyło się na 15 mandatów. Wszystko wskazuje na to, że KO przejmie władzę - w koalicji z Trzecią Drogą (4 mandaty) będzie miała większość w 36-osobowym sejmiku. Do koalicji może też dołączyć Lewica z jednym mandatem.

Po latach wspólnych rządów do opozycji przejdą PiS (13 radnych) oraz Bezpartyjni Samorządowcy (3 radnych).

8 kwietnia 14:34

W Radzie Miejskiej w Świdnicy potrzebna będzie koalicja

8 mandatów do Rady Miejskiej w Świdnicy zdobyli Jan Dzięcielski i Koalicja Obywatelska. To jednak za mało, by rządzić samodzielnie. W radzie miejskiej znajdą się jeszcze trzy komitety. To nie będzie łatwa kadencja.

8 kwietnia 13:03

Michał Piszko kolejny raz burmistrzem Kłodzka i przejmuje radę miejską

Koalicja Obywatelska w Kłodzku zachowała twarz. I to tylko dlatego, że w ostatniej chwili poparła kandydata na burmistrza Michała Piszko. Matecznik Moniki Wielichowskiej może się cieszyć, ale przede wszystkim powinien wyciągnąć wnioski.

8 kwietnia 12:01

KO nie musi szukać koalicjanta w Radzie Miejskiej Wrocławia

PKW podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej Wrocławia. Koalicja Obywatelska zdobywa w nich miażdżącą większość. Sutryk z Lewicą mają tylko sześciu przedstawicieli, PiS niewiele więcej.

8 kwietnia 11:21

We Wrocławiu szykuje się wyrównana walka

Dystans między Jackiem Sutrykiem a Izabelą Bodnar w I turze zdecydowanie zmalał. Było prawie 8 proc. w sondażach, teraz PKW podała już oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Wrocławia.

8 kwietnia 10:13

W wałbrzyskiej radzie miejskiej będą tylko dwa kluby - KO i PiS

W Wałbrzychu Koalicja Obywatelska będzie rządziła radą miejską. Zdobyła 17 mandatów na 23. PiS znowu będzie w opozycji.

8 kwietnia 10:01

W Świdnicy będzie II tura wyborów prezydenckich

W Świdnicy głosy ciągle jeszcze są liczone. Wiadomo już jednak, że dotychczasową prezydentkę miasta Beatę Moskal-Słaniewką czeka II tura. Zmierzy się z Janem Dzięcielskim.

8 kwietnia 09:00

Większość mandatów dla KO

We wrocławskiej radzie miejskiej będą tylko trzy kluby: KO, PiS i Jacka Sutryka. Tak wynika z przeliczenia głosów w 308 na 330 obwodowych komisji. Większość, 21 mandatów, zdobyli kandydaci Koalicji Obywatelskiej, 9 - PiS, a komitet Sutryka - 7.

8 kwietnia 08:28

Nie tylko we Wrocławiu będzie prezydencka dogrywka

Są już nieoficjalnie wyniki wyborów prezydenckich w miastach na Dolnym Śląsku. Z urzędem żegna się jeden z długoletnich prezydentów, a dwoje innych musi walczyć w II turze.

8 kwietnia 08:09

W Wałbrzychu PiS przegrał z Szełemejem już czwarty raz z rzędu

W Wałbrzychu głosy oddane w komisjach wyborczych nadal są liczone. Ale już wiadomo, że mieszkańcy dali Romanowi Szełemejowi czwarte zwycięstwo w wyborach samorządowych i prezydenturę Wałbrzycha na kolejne 5 lat. 83 proc. poparcia z 2018 roku pobić się nie udało. Jest ponad 70 proc. i najprawdopodobniej kolejne zwycięstwo w radzie miejskiej.

8 kwietnia 07:48

Alberski: Druga tura nie będzie formalnością

PiS oddał we Wrocławiu kampanię walkowerem - mówi politolog z UWr. O prezydenturę zawalczą Jacek Sutryk i Izabela Bodnar, a zdaniem prof. Alberskiego pojedynek będzie wyrównany. Obecnemu włodarzowi miasta sprzyja nieco wyższy wynik wyborczy, ale w stronę posłanki Polski 2050 zwrócić mogą m. in. się wyborcy Jerzego Michalaka.

8 kwietnia 06:45

Izabela Bodnar dla "Wyborczej"

Wynik jest zaskakujący, ale mieszkańcy już w kampanii sporo mówili o swojej woli zmiany prezydenta. Miałam poczucie, że zyskuję poparcie - mówi Izabela Bodnar w rozmowie udzielonej zaraz po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll.

8 kwietnia 06:31

Frasyniuk tłumaczy skąd słaby wynik sił demokrtatycznych

Prawa kobiet leżą odłogiem, w kwestiach dotyczących rolników panuje kompletny chaos i brak decyzyjności, granica wschodnia dalej jest granicą wstydu, a w rządzie są zaledwie trzy nazwiska – Tusk, Bodnar i Sikorski – co do których można powiedzieć, że spełniają oczekiwania.