Ponad pięć i pół tysiąca uczestników zapisało się na bieg z przeszkodami Men Expert Survival Race, który w niedzielę odbywa się we wrocławskim Morskim Oku.
Jedna osoba została ranna w zderzeniu dwóch samochodów osobowych i motocykla na drodze z Kłodzka do Złotego Stoku.
W sobotę o godz. 11 na placu Solnym zebrali się wrocławianie skupieni wokół Komitetu Obrony Demokracji. Trzymając się za ręce, stanęli w kręgu i skandowali hasła popierające Unię Europejską.
Mateusz Kijowski zapowiedział w niedzielę we Wrocławiu, że Komitet Obrony Demokracji zakłada własne media.
Na Dworcu Głównym PKP i w terminalu Portu Lotniczego pojawiły się kilkuosobowe grupy aktywistów KOD Wrocław - mieli ze sobą tablicę z wypisanymi na niej nazwiskami posłów PiS oraz wiązanki biało-czerwonych róż.
29 maja od godz. 13 do 18 na Wyspie Słodowej Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego organizuje Dzień Mamy.
Kontrolerzy MPK pojawią się w niedzielę w sześciu liniach autobusowych i jednej tramwajowej. Chodzi o te, które kursują na trasie Klimasa - Brochów.
Trzecie miejsce zajęła drużyna U-17 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie podczas silnie obsadzonego turnieju międzynarodowego Leo Rijpert Cup w Holandii. Zespół złożony z graczy o trzy lata młodszych finiszował z kolei na szóstej pozycji.
Przez 25 lat przeleżały w muzealnym depozycie. Przypadek sprawił, że ktoś po nie sięgnął. Prawdopodobnie skrywają bezcenne dla Dolnego Śląska informacje dotyczące pierwszych powojennych miesięcy i akcji rewindykacji zabytków.
Jednostki policji z Niemiec ze specjalnie szkolonymi psami przyjechały do Wrocławia, by pomóc wrocławskim funkcjonariuszom w poszukiwaniu osoby, która pozostawiła w autobusie ładunek wybuchowy.
Aż cztery z sześciu nagród przyznanych na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej trafiło do artystów z Wrocławia. W tym jest też ta najważniejsza, czyli Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki - otrzymał ją Artur Caturian, student...
KOD nie będzie partią polityczną, stworzy własne media i think tank, na którego czele stanie Władysław Frasyniuk. Ogłosił to Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji, podczas pracowitego weekendu we Wrocławiu.
Na nowym nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna wsiada do autobusu i zostawia w nim reklamówkę. Dolnośląska policja pokazała też portret pamięciowy poszukiwanego.
Galeria zdjec
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.