Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Fajnie, że we Wrocławiu tyle się buduję. Większość budynków mi się podoba. Zwłaszcza ten na Ostrowie Tumskim, czy budynek Zielony Dzień 2. Kilka małych uwag. 1. Oceniając po nazwach, większość tych budynków nie jest budowanych we Wrocławiu, ani nawet w Polsce. Czy coś jest nie tak z polskimi nazwami? Czy po prostu nasze kompleksy powodują, że lepiej się czujemy będąc w Silver Tower, zamiast w Srebrnej Wieży? 2. Wiele budynków w centrum jest budowanych o piętro, czy dwa za wysokie. Najlepszym przykładem tegoż jest budynek przy Kazimierza Wielkiego (pomiędzy Św. Mikołaja, a Ruską). Najpierw wybudowano budynek wystający o dwie kondygnacje ponad sąsiednie budynki, a teraz okalecza się sąsiednie budynki, próbując dociągnąć je do tego nowego. Ovo jest chwalebnym przykładem, "nie wywyższania" się ponad sąsiadów. Ale już pewien czas temu postawiona Srebrna Wieża, jest ekstremalny przykładem jak nie wpasować się w sąsiedztwo. 3. Na koniec pytanie. Może komuś się uda na nie odpowiedzieć, bo już od pewnego czasu mnie trapi. Jak to jest, że we Wrocławiu ciągle powstają nowe mieszkania. Oficjalnie liczba mieszkańców miasta spada. Studentów (a więc najemców) mocno spada. A ceny nieruchomości ciągle idą do góry. Ktoś to umie wyjaśnić?
    @gazkom 3. Liczba mieszkańców cały czas rośnie. Spada ilość meldunków: ludzie przeprowadzający się do Wrocławia zostawiają meldunek w rodzinnej miejscowości, wyprowadzający - przenoszą go od nowej. Meldunek we Wrocławiu nic nie daje - nawet rekrutacja do przedszkoli go nie uwzględnia. Mając meldunek na wsi płacisz np. mniejsze OC za auto, masz różne dofinansowania itp. Wielu też łączy meldunek z PITem, dlatego go nie zmienia - chcą wspomagać swoją miejscowość, nie bogaty (haha!) Wrocław. Gdyby UM zaoferował coś za przemeldowanie (darmowe MPK, tańsze parkingi, rekrutacja do przedszkoli), to by się nagle okazało, że jest 800.000 mieszkańców. Inna sprawa, że mieszkania nie tanieją, bo społeczeństwo się bogaci. Jedni kupują dom na wsi, ale zostawiają sobie mieszkanie w centrum na dni robocze. Inni kupują i łącza sąsiednie mieszkania. Rynek wynajmu też się zmienia - kiedyś bywało, że w pokoju mieszkały nawet 3 osoby - dziś 2 osoby to rzadkość. Pewną ilość mieszkań zmienia się też na biura, gabinety itp.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    @gazkom 3. Mieszkania się budują mimo iż spada liczba mieszkańców, bo Polacy się bogacą, wygodnieja i przestają żyć jak parchy. Na zachodzie nie ma już praktycznie takiej sytuacji, że studenci wynajmują pokoje “dwójki" czy nawet “trójki” - dla nich to egzotyzm, każdy ma minimum jeden pokój (chyba, że mówimy o parach). Też powoli zbliżamy się do tego poziomu, a przede wszystkim potrzebujemy większej powierzchni życiowej.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    A V LO na Slężnej na miejscu basenu?
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    "część jego powierzchni wypełnią nowoczesne urządzenia telemechaniczne" => co to sa urzadzenia telemechaniczne? telegraf? telefon na korbke? a moze elektryczny tam-tam?
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Takie relacji powinny być z" - Budowy linii tramwajowej na Psie Pole - na Jagodno - na Popowickiej itp itd no ale Wrocław galeriami stoi...
    @koloko2 Dzień, bez malkontenctwa i narzekania to dzień stracony...koleś???? co??? Najlepiej wszystko dyskredytować i wprowadzać w to miejsce "dobrą zmianę"....
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Najbardziej cieszy mnie ten Tauron. Czy prąd mógłby być tańszy?
    @bartnik Jak zatamują wszystkie wycieki ;)
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    dot 9/12. Co będzie przed Biblioteką Archidicezjlną pod tą budowaną górką. czy to właśnie ta kondygnacja podziemna o której wspomniano?
    już oceniałe(a)ś
    0
    0