katalog z MATERIAŁami PROMOCYJNYmi

Zespół Szkół nr 2

ul. Borowska 105, 50-551 Wrocław

O szkole

Jeżeli interesujesz się motoryzacją, chcesz rozwinąć umiejętności techniczne, chciałbyś uczestniczyc w projektach zawodowych, zapraszamy do Zespołu Szkół nr 2, w skład którego wchodzi: Technikum nr 2, Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 oraz Branżowa Szkoła II stopnia nr 2.

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2 w Zespole Szkół nr 2 jest najbardziej popularną „Samochodówką” na Dolnym Śląsku. Założona w 1965 roku Szkoła to budynek szkolny z gabinetami i pracowniami przedmiotowymi oraz budynek warsztatów szkolnych z nowoczesnymi pracowniami wyposażonymi w wysokospecjalistyczny sprzęt, maszyny i urządzenia diagnostyczne. Ponadto ZS nr 2 posiada halę diagnostyczną dla samochodów ciężarowych. Uczniowie sportowcy mogą rozwijać swoje zainteresowania na obiektach sportowych w szkole takich jak nowoczesna sala gimnastyczna a miłośnicy motoryzacji na kółkach zainteresowań. Zajęcia praktyczne odbywają się w warsztatach szkolnych, u pracodawców. Współpracujemy z Autoryzowanymi Stacjami Obsługi Pojazdów na terenie Wrocławia znanych marek motoryzacyjnych. Ważnym aspektem przy wyborze szkoły oprócz zainteresowań jest jej położenie. Zespół Szkół Nr 2 znajduje się w pobliżu Dworca Głównego we Wrocławiu co zdecydowanie ułatwia dojazd do palcówki.

Branżowa Szkoła II stopnia nr 2
W Branżowej Szkole II stopnia kształcimy w zawodach:
1. technik pojazdów samochodowych.
2. technik elektromobilności
Zajęcia praktyczne odbywają się w warsztatach szkolnych, u pracodawców. Współpracujemy z Autoryzowanymi Stacjami Obsługi Pojazdów na terenie Wrocławia znanych marek motoryzacyjnych.

Technikum nr 2 Im. 1 Korpusu Pancernego Wojska Polskiego
Technikum nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 jest najbardziej popularną „Samochodówką” na Dolnym Śląsku. Założona w 1965 roku Szkoła to budynek szkolny z gabinetami i pracowniami przedmiotowymi oraz budynek warsztatów szkolnych z nowoczesnymi pracowniami wyposażonymi w wysokospecjalistyczny sprzęt, maszyny i urządzenia diagnostyczne. Ponadto ZS nr 2 posiada halę diagnostyczną dla samochodów ciężarowych. Uczniowie sportowcy mogą rozwijać swoje zainteresowania na obiektach sportowych w szkole takich jak nowoczesna sala gimnastyczna a miłośnicy motoryzacji na kółkach zainteresowań. Zajęcia praktyczne odbywają się w warsztatach szkolnych, u pracodawców oraz podczas praktyk szkolnych i staży w kraju i za granicą. Istnieje możliwość przystąpienia uczniów do zespołów patronackich szkolących się dodatkowo w serwisach samochodowych czołowych marek na rynku europejskim. Uczniowie uczestniczą w projektach zawodowych

Branżowe centrum umiejętności (BCU) w Zespole Szkół Nr 2 w dziedzinie elektromobilnościBranżowe Centrum Umiejętności z dziedziny „Elektromobilność”
jest nowym rodzajem placówki umożliwiającej uzyskanie oraz uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, a ponadto przyczyni się do wdrożenia w praktyce zmiany systemowej wyrażonej w ustawie – Prawo oświatowe, w postaci włączenia interesariuszy kształcenia zawodowego we wspieranie systemu oświaty w zakresie kształcenia zawodowego. Realizacja niniejszego przedsięwzięcia w partnerstwie z podmiotem branżowym oraz z przedsiębiorstwem - pracodawcą działającym w branży motoryzacyjnej pozwoliło na stworzenie oraz rozwój kwalifikacji w zakresie „Elektromobliności”, zgodnie z potrzebami nowoczesnej gospodarki w tej branży. Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego CentrumUmiejętności z dziedziny „Elektromobilność” wpisuje się w europejską inicjatywę centrów doskonałości zawodowej (ang. Centres of Vocational Excellence – CoVEs).

Informacje o szkole

ul. Borowska 105,
50-551 Wrocław,
tel. 71 798 68 95,
sekretariat@zs2.wroclaw.pl
www.zs2.wroclaw.pl

Atuty szkoły

sala gimnastyczna
siłownia zewnętrzna
pracownie komputerowe
bogato wyposażone pracownie warsztatowe
pracownie z tablicami multimedialnymi
lokalizacja (blisko Dworca Głównego)

nasza oferta

Wybierz swój
wymarzony zawód

TECHNIK MECHANIK  (Technikum nr 2)

Technik mechanik zajmuje się wykonywaniem prac projektowych, produkcyjnych, remontowo-instalacyjnych maszyn i urządzeń technicznych.

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • odczytywać dokumentację technicznej obróbki i montażu części maszyn i urządzeń,
  • organizować obsługę techniczną maszyn i urządzeń,
  • organizować i obsługiwać stanowiska pracy w zależności od przydzielonych zadań (np. stanowisko montażowe, kontrolno – pomiarowe).

W cyklu kształcenia zdajesz 2 kwalifikacje zawodowe: MEC.03. Obsługa i montaż maszyn i urządzeń oraz MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

Pozytywny wynik egzaminu oraz ukończenie szkoły to warunki konieczne do uzyskania tytułu technika mechanika. Po ukończeniu szkoły uczniowie mogą kontynuować naukę na uczelniach wyższych, bądź podjąć pracę zawodową

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (Technikum nr 2)

Technik pojazdów samochodowych przeprowadza diagnostykę samochodową. Zapewnia doradztwo techniczne w zakresie eksploatacji i konserwacji pojazdów.

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • diagnozować i naprawiać usterki w pojazdach samochodowych,
  • prowadzić usługi motoryzacyjne, - prowadzić dokumentację dotyczącą obsługi pojazdów oraz naprawy samochodów.

W cyklu kształcenia zdajesz 2 kwalifikacje zawodowe: MOT.02 Obsługa i diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych oraz MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów lub  MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów. Zdobędziesz również prawo jazdy kat.B.

Pozytywny wynik egzaminu oraz ukończenie szkoły to warunki konieczne do uzyskania tytułu technika pojazdów samochodowych. Po ukończeniu szkoły uczniowie mogą kontynuować naukę na uczelniach wyższych, bądź podjąć pracę zawodową.

TECHNIK MECHATRONIK (Technikum nr 2)

Technik mechatronik to zawód, w którym odpowiada się za projektowanie i konstruowanie urządzeń systemów mechatronicznych, ich montaż, demontaż, programowanie, użytkowanie, naprawę- między innymi urządzeń współczesnych linii produkcyjnych.

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • projektowania, modelowania, konstruowania urządzeń w oparciu o nowoczesne techniki komputerowe,
  • montażu, demontażu urządzeń systemów mechatronicznych,
  • tworzenia i serwisowania układów sterowania urządzeń i systemów mechatronicznych.

W cyklu kształcenia zdajesz 2 kwalifikacje zawodowe: ELM.03. Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych oraz ELM.06. Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych

Pozytywny wynik egzaminu oraz ukończenie szkoły to warunki konieczne do uzyskania tytułu technika mechatronika. Po ukończeniu szkoły uczniowie mogą kontynuować naukę na uczelniach wyższych, bądź podjąć pracę zawodową.

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (BSI)

Mechanik pojazdów samochodowych naprawia i dokonuje przeglądu samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Kontroluje pojazd i omawia z klientem rodzaj i zakres uszkodzenia lub niesprawności. Planuje pracę, wykorzystując wykresy, podręczniki techniczne i doświadczenie.;

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • ustalać i usuwać usterki w zespołach oraz układach pojazdów,
  • przyjmować pojazd do przeglądu, naprawy oraz sporządzać dokumentację przyjęcia,
  • wykonywać pracę wulkanizacyjną,
  • naprawiać pojazd.

W cyklu kształcenia zdajesz 1 kwalifikację zawodową: MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych. Zdobędziesz również prawo jazdy kat.B. W toku 3-letniej nauki w Branżowej Szkole I stopnia uczeń zdobywa wykształcenie ogólne i zawodowe, a po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zakresie obsługi, diagnozowania oraz naprawy pojazdów samochodowych uzyskuje tytuł zawodowy – mechanika pojazdów samochodowych. Uzyskany dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe jest honorowany przez kraje Unii Europejskiej

ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (BSI)

Elektromechanik pojazdów samochodowych diagnozuje i naprawia systemy sterowania silnikiem oraz układy bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Instaluje i uruchamia w samochodzie elektryczne i elektroniczne urządzenia sterujące, zabezpieczające i sygnalizacyjne.

Czego nauczysz się na zajęciach?  

  • prawidłowo instalować w pojazdach urządzenia elektryczne i elektroniczne
  • ustawiać zapłon i światła samochodowe z wykorzystaniem najnowszych urządzeń diagnostycznych przy przeprowadzaniu napraw
  • oceniać stan techniczny pojazdów
  • obsługiwać, diagnozować, naprawiać układy elektryczne i elektroniczne w pojazdach.

W cyklu kształcenia zdajesz 1 kwalifikację zawodową: MOT.02. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych. Zdobędziesz również prawo jazdy kat.B. W toku 3-letniej nauki w Branżowej Szkole I stopnia uczeń zdobywa wykształcenie ogólne i zawodowe, a po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zakresie obsługi, diagnozowania oraz naprawy układów elektrycznych i elektronicznych uzyskuje tytuł zawodowy – kierowcy mechanika. Uzyskany dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe jest honorowany przez kraje Unii Europejskiej.

KIEROWCA MECHANIK (BSI)

Kierowca mechanik prowadzi pojazdy samochodowe lub zespoły pojazdów zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, a także wykonuje obsługę i niezbędne naprawy pojazdów samochodowych. Jego praca polega głównie na wykonywaniu usług przewozowych w transporcie krajowym lub międzynarodowym, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w transporcie drogowym.

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • wypełniać dokumentację wykonanej obsługi pojazdu samochodowego,
  • rozliczać wykonanie usługi obsługowo-naprawczej,
  • pracy w firmach transportowych,
  • prowadzenia własnej działalności gospodarczej jako kierowca mechanik,
  • realizowania prac związanych z obsługą środków transportu drogowego,
  • oceny stanu technicznego pojazdu,
  • wykonywania napraw środka transportu drogowego.

W cyklu kształcenia zdajesz 1 kwalifikację zawodową: TDR.01. Eksploatacja środków transportu drogowego. Zdobędziesz również prawo jazdy kat.B + C oraz kwalifikację wstepną. W toku 3-letniej nauki w Branżowej Szkole I stopnia uczeń zdobywa wykształcenie ogólne i zawodowe, a po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego w zakresie eksploatacji środków transportu drogowego uzyskuje tytuł kierowcy mechanika.

LAKIERNIK SAMOCHODOWY (BSI)

Lakiernik samochodowy wykonuje czynności związane z remontem i renowacją powierzchni nadwozi samochodowych. Przygotowuje powietrznię, nakłada powłoki lakiernicze oraz suszy je lub utrwala różnymi technikami. Lakiernik wykonuje czynności lakiernika samochodowego napraw lakierniczych.

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • oceniać stan techniczny powłoki lakierniczej,
  • dobierać właściwy materiał do przeprowadzenia naprawy lakierniczej,
  • naprawiać powłokę lakierniczą, elementy nadwozia i powłok zabezpieczających.

W cyklu kształcenia zdajesz 1 kwalifikację zawodową: MOT.03. Diagnozowanie i naprawa powłok lakierniczych W toku 3-letniej nauki w Branżowej Szkole I stopnia uczeń zdobywa wykształcenie ogólne i zawodowe, a po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zakresie diagnozowania i naprawy powłok lakierniczych uzyskuje tytuł zawodowy lakiernika.

BLACHARZ SAMOCHODOWY (BSI)

Blacharz samochodowy to zawód, w którym zdobędziesz wiedzę na temat blacharstwa pojazdów, czyli naprawy uszkodzonej karoserii samochodowej. Blacharz samochodowy wykonuje prace produkcyjne, remontowo-modernizacyjne oraz prototypowe w zakresie obróbki i kształtowania elementów z blach i profili kształtowych na potrzeby przemysłu samochodowego przy użyciu maszyn i specjalistycznych urządzeń oraz narzędzi ślusarskich i monterskich, ręcznych i z napędem mechanicznym, z wykorzystaniem przyrządów kontrolno-pomiarowych.

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • oceniać stan techniczny nadwozi pojazdów samochodowych,
  • naprawiać uszkodzone nadwozie pojazdów samochodowych,
  • zabezpieczać antykorozyjnie nadwozia pojazdów samochodowych,
  • czyścić i konserwować narzędzia, maszyny, urządzenia blacharskie,
  • zgrzewać, lutować, spawać, nitować, lutować blachy i profile,
  • wykonywać operacje na obrabiarkach do blach.

W cyklu kształcenia zdajesz 1 kwalifikację zawodową: MEC.01. Wykonywanie i naprawa profili wyrobów z blachy i profili kształtowych W toku 3-letniej nauki w Branżowej Szkole I stopnia uczeń zdobywa wykształcenie ogólne i zawodowe, a po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zakresie wykonywania i naprawy wyrobów z blachy i profili kształtowych uzyskuje tytuł zawodowy blacharza. Uzyskany dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe jest honorowany przez kraje Unii Europejskiej.


MECHANIK MOTOCYKLOWY (BSI)

Mechanik motocyklowy naprawia i dokonuje przeglądu motocykli. Kontroluje pojazd i omawia z klientem rodzaj i zakres uszkodzenia lub niesprawności. Planuje pracę, wykorzystując wykresy, podręczniki techniczne i doświadczenie.

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • diagnozowania podzespołów i zespołów pojazdów motocyklowych;
  • obsługiwania i naprawy podzespołów i zespołów pojazdów motocyklowych

W cyklu kształcenia zdajesz 1 kwalifikację zawodową: MOT.04. Diagnozowanie, obsługa i naprawa pojazdów motocyklowych. Zdobędziesz również prawo jazdy kat.A1.

TECHNIK ELEKTROMOBILNOŚCI (Technikum nr 2)

Technik elektromobilności przeprowadza obsługę instalacji mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych. Diagnozuje stan techniczny mechatronicznych systemów oraz elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych. Naprawia mechatroniczne systemy oraz elektryczne i elektroniczne układy pojazdów samochodowych (MOT.02, MOT.07) oraz przeprowadza proces obsługi pojazdów samochodowych (MOT.06)

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • diagnostyki stanu technicznego
  • rozpoznawania usterek w pojazdach elektrycznych i hybrydowych, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi diagnostycznych.
  • napraw podzespołów i zespołów mechatronicznych
  • przeprowadzania napraw zaawansowanych układów mechatronicznych, charakterystycznych dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
  • oceny i diagnostyki układu zasilania i ogniw bateryjnych
  • organizacji i prowadzenia procesu obsługi i naprawy pojazdów nisko i zeroemisyjnych: zarządzanie procesem naprawy, od diagnozy do finalizacji, z uwzględnieniem specyfiki pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
TECHNIK ELEKTROMOBILNOŚCI (BSII) - na podbudowie kwalifkacji MOT.02

Technik elektromobilności przeprowadza obsługę instalacji mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych. Diagnozuje stan techniczny mechatronicznych systemów oraz elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych. Naprawia mechatroniczne systemy oraz elektryczne i elektroniczne układy pojazdów samochodowych (MOT.02) oraz przeprowadza proces obsługi pojazdów samochodowych (MOT.06).

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • diagnostyki stanu technicznego
  • rozpoznawania usterek w pojazdach elektrycznych i hybrydowych, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi diagnostycznych.
  • napraw podzespołów i zespołów mechatronicznych
  • przeprowadzania napraw zaawansowanych układów mechatronicznych, charakterystycznych dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
  • oceny i diagnostyki układu zasilania i ogniw bateryjnych
  • organizacji i prowadzenia procesu obsługi i naprawy pojazdów nisko i zeroemisyjnych: zarządzanie procesem naprawy, od diagnozy do finalizacji, z uwzględnieniem specyfiki pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (BSII) – na podbudowie kwalifikcji MOT.05

Technik pojazdów samochodowych przeprowadza diagnostykę samochodową. Zapewnia doradztwo techniczne w zakresie eksploatacji i konserwacji pojazdów.

Czego nauczysz się na zajęciach?

  • prowadzić dokumentację dotyczącą obsługi oraz naprawy pojazdów,
  • wykonywać przeglądy podzespołów i zespołów stosowanych w pojazdach,
  • przeprowadzać obsługę instalacji i konserwacji mechatronicznych systemów,
  • organizować i nadzorować procesu obsługi pojazdów samochodowych,
  • przeprowadzać badania techniczne pojazdów samochodowych.

Uczeń zaczyna naukę po ukończeniu kwalifikacji MOT.05 (Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych) a w toku 2-letniej nauki w Branżowej Szkole II stopnia zdobywa wykształcenie związane z organizacją i prowadzeniem procesu obsługi pojazdów samochodowych (MOT.06). Pozytywny wynik egzaminu oraz ukończenie szkoły to warunki konieczne do uzyskania tytułu technika pojazdów samochodowych.

galeria

Nasza szkoła w obiektywie

Wideo

Obejrzyj nasz film

SZKOŁY

Sprawdź inne szkoły

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Uuuups!

Brak wyników spełniających kryteria.