Otodom, najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w Polsce, już po raz czwarty zorganizował konkurs, który w 3-etapowym badaniu realizowanym przez zewnętrzną agencję badawczą IQS, wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Tytuł Lidera Nieruchomości w województwie dolnośląskim trafił do agencji Ale Chata Nieruchomości. „Ta nagroda to sukces, na który tak długo i ciężko pracowaliśmy" – mówi Michał Ciesielski, właściciel biura.
embed

Co oznacza dla Pana, jako właściciela agencji, to wyróżnienie?

Michał Ciesielski, właściciel Ale Chata Nieruchomości: Lider Nieruchomości Otodom to ogromne wyróżnienie, zwłaszcza biorąc pod uwagę rangę konkursu oraz fakt, że Otodom jestpionierem wśród serwisów ogłoszeniowych. My, dzięki swojej ciężkiej pracy, mogliśmy stanąć ramię w ramię z najlepszymi z całej Polski. Powyższy tytuł daje nam poczucie, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę. Ciągle się rozwijamy, inwestujemy w nowinki technologiczne, profesjonalne sesje zdjęciowe, drona, wirtualne spacery, szkolenia etc. Tworzymy przy tym przejrzyste i dobre jakościowo oferty nieruchomości, co jest receptą na nasz sukces.

Lider Nieruchomości Otodom to obecnie najważniejsza nagroda branżowa przyznawana najlepszym agentom i biurom nieruchomości w Polsce. Dlaczego taka inicjatywa jest tak ważna dla branży nieruchomości?

Istota tego konkursu to przede wszystkim wprowadzanie nowych standardów i utrzymanie ich na odpowiednim poziomie wśród wszystkich biur nieruchomości w Polsce. Spotykamy się czasami z nieetycznymi praktykami biur, konkurs ma na celu ich wyeliminowanie. My jako Ale Chata, stosunkowo niewielkie biuro działające lokalnie, wzięliśmy udział w konkursie, jak zresztą w poprzednich latach, w celu uzyskania bilansu oraz opinii. Krótko mówiąc, wzięliśmy udział w teście, który później był szczegółowo omówiony, a my mogliśmy odrobić lekcje. W zeszłym roku zajęliśmy V miejsce w województwie dolnośląskim, a po szczegółowym badaniu dostaliśmy bilans, z którego jasno wynikało co poprawić lub wdrożyć. Jak widać, materiał nadrobiliśmy na szóstkę!

Co, Pana zdaniem, jest najważniejsze w pracy agencji nieruchomości? Jaką wartość dla klienta dostarcza współpraca z agencją/agentem?

Motto naszego biura to: „poważnie znamy się na nieruchomościach – sprzedajemy je na luzie" – i to jest całe meritum sprawy. Klient chce czuć luz, „święty spokój", nie chce biegać po urzędach, instytucjach, prawnikach i doradcach, chce czuć się zaopiekowany i to jest nasza najważniejsza rola. Zadanie wbrew pozorom nie jest łatwe, kto miał do czynienia z naszą branżą, pewnie doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Szybki kontakt, nasza ciągła dyspozycja, profesjonalizm, wiedza, inwestowanie w cały proces, pełna kontrola nad transakcją – od samej sesji zdjęciowej poprzez negocjacje z klientem aż do przekazania kluczy. To przepis na sukces każdej ze stron!

Tytuł Lidera Nieruchomości to nie tylko wyróżnienie i prestiż, ale też obowiązek: promowania swoją codzienną pracą najlepszych praktyk i inspirowania innych do rozwoju. Jakie działania planuje podejmować zespół Ale Chata Nieruchomości, aby nieustannie się rozwijać, inspirować innych oraz sprostać dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku?

Tak, wspominał o tym prezes Otodom Marcin Kawecki. Ta nagroda to sukces, na który tak długo i ciężko pracowaliśmy, że nie wyobrażamy sobie kogoś zawieść. Stajemy na wysokości zadania i będziemy dążyć do tego, żeby w przyszłym roku nie wypaść z czołówki. Jeżeli chodzi o rozwój – to u nas nie ma przestoju. Wszystkie możliwe nowości są u nas praktykowane, bo po prostu nie lubimy nudy, stagnacji. To nie dla nas. Musimy się cały czas uczyć i próbować nowości, bo bez tego ciężko nam funkcjonować – to ciągłe dążenie do doskonałości nas kiedyś wykończy! (śmiech). Mam nadzieję, że naszym osiągnięciem będziemy motywować mniejsze biura do tego, żeby nie stawały w miejscu – bo niezależnie na jak dużą skalę funkcjonuje agencja, jak wielu ma pracowników czy oddziałów, liczy się to, jak dobrze wykonana jest praca, a ona – uwierzcie – choć nam było ciężko – zostanie doceniona!

Lider Nieruchomości Otodom to pierwszy i jedyny tego rodzaju konkurs w branży, który wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja. W ramach konkursu wyłaniane są najlepsze agencje nieruchomości w każdym województwie oraz jedna, najlepsza w całym kraju. 

Nad prawidłowym i rzetelnym przebiegiem konkursu oraz niezależnym wynikiem czuwa agencja badawcza IQS. By wyłonić liderów w branży, podczas 3-etapowego badania pod lupę brane są najdrobniejsze detale: jakość i efektywność ogłoszeń, liczba transakcji, zdjęcia zamieszczane w ofertach, stosowanie wirtualnych narzędzi, czy też dostępność obsługi zdalnej. Jakość obsługi i kontakt z klientem sprawdzane są podczas audytu Mystery Shopper, czyli tajemniczego klienta. Na podstawie danych z badania i w oparciu o opracowany przez metodologów IQS algorytm, przeliczone zostają wskaźniki, które pozwalają wyłonić zwycięzców.

Nagrodzone agencje nieruchomości otrzymują statuetkę, certyfikat oraz pakiet świadczeń PR pozwalający na promocję biura w szeroko zasięgowych mediach biznesowych i branżowych.

Laureaci tegorocznej edycji zostaną również zaproszeni do współtworzenia Katalogu Dobrych Praktyk, który będzie stanowił rodzaj drogowskazu dla całej branży, pozwoli na profesjonalizację działania agentów oraz nieustanne podnoszenie jakości świadczonych usług.

Finałowa gala konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021, podczas której wręczone zostały nagrody, odbyła się 1 kwietnia. Wydarzenie można obejrzeć na YouTube. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie lidernieruchomosci.otodom.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem