Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Program dofinansowany jest ze środków miasta Wrocławia. Celem głównym Programu jest zapewnienie dostępu do procedury zapłodnienia pozaustrojowego mieszkańcom Wrocławia, u których zdiagnozowana została niepłodność.

Kwota dofinansowania do każdego cyklu in vitro lub procedury z adopcją zarodka wynosi do 5000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia przynajmniej jednej całej procedury przewidzianej w programie. 

Aby przystąpić do programu, każda osoba z pary małżeńskiej lub partnerskiej musi złożyć dokumenty, które będą potwierdzały spełnienie szeregu wymogów formalnych oraz medycznych przystąpienia do programu, m.in. spełnienie ustawowych warunków podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego, ale także kryterium wieku kobiety oraz określonego poziomu rezerwy jajnikowej AMH.

Dofinansowanie w InviMed

Wrocławski program realizowany jest przez klinikę InviMed przy ul. Dąbrowskiego 44 we Wrocławiu od stycznia 2020 roku. Pary, które zakwalifikowały się do programu w InviMed we Wrocławiu, oprócz dofinansowania procedury in vitro, mogą skorzystać również z  bezpłatnych usług, m.in.:

  • bezpłatnej konsultacji z psychologiem,
  • bezpłatnej konsultacji z dietetykiem,
  • indywidualnych warsztatów dietetycznych.

Warsztaty dietetyczne odbędą się 17 lipca 2020 roku. Ponieważ będą prowadzane jako indywidualne spotkania tematyczne, należy się na nie zapisać, np. dzwoniąc pod numer: 500 900 888.

Klinika InviMed osiągnęła w latach 2013-2016 najwyższą skuteczność jako realizator rządowego programu refundacji In vitro na Dolnym Śląsku.

Więcej informacji o programie dofinansowania in vitro dla mieszkańców Wrocławia w klinice InviMed Wrocław na stronie: 100 cykli in vitro z dofinansowaniem z Urzędu Miasta Wrocławia w InviMed!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.