Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Planowanie drogi na szczyt swojej kariery należy rozpocząć już na pierwszym jej etapie, czyli podczas poszukiwania pracy - właśnie ten moment okazuje się krytyczny dla przyszłego sukcesu. Jeśli myślimy o szybkim pokonywaniu kolejnych szczebli drabiny zawodowej i pięciu się na jej szczyt, upewnijmy się, że nasz przyszły pracodawca jest w stanie zapewnić nam odpowiednie warunki do rozwoju. Wybierając adresata swojej aplikacji o pracę, zwróć uwagę na 4 podstawowe czynniki.

Duża firma

Duże przedsiębiorstwa z reguły dają też znacznie większe pole do popisu. Tam gdzie zatrudnia się wiele osób, ma miejsce także większa rotacja i częściej pojawiają się wakaty. Zwykle duże firmy stawiają w pierwszej kolejności na rekrutację wewnętrzną, więc sporo dobrych ofert pracy nigdy nie wychodzi poza mury firmy. Osoby będące wewnątrz organizacji mają więc łatwiejszy dostęp do stanowisk. Warto zwrócić też uwagę na firmy o zasięgu międzynarodowym. Dają one bowiem możliwość rozwoju kariery także zagranicą – nie tylko w ramach delegacji. Awanse w takim miejscu mogą wiązać się z atrakcyjną relokacją - świat może stanąć przed nami otworem.

Struktura pionowa

Upewnij się, że firma, do której wysyłasz swoje CV ma na tyle zróżnicowaną kadrę, że awans jest możliwy. Ważne tutaj jest, aby struktura była rozbudowana także pionowo, a nie tylko poziomo, gdyż właśnie tego typu organizacje szczególnie często umożliwiają pracownikom promocję na wyższe stanowisko.

Stabilne warunki zatrudnienia

Jeśli planujesz dynamiczną wspinaczkę na kolejne stopnie kariery, warto pamiętać o mocnej pozycji wyjściowej, co w tym przypadku oznacza stabilne warunki zatrudnienia. Umowa o pracę na odpowiednio długi okres daje komfort i pewność, a więc pozwala skupić się na patrzeniu w przód, zamiast martwienia się o swoją obecną sytuację zawodową.

Firma rozwijająca się

Warto zwrócić uwagę czy firma, do której aplikujemy i branża, w której firma ta działa są rozwojowe. Niestety, większość firm z dużym potencjałem rozwoju to małe firmy, jednak można znaleźć i takie, które pomimo wielkiej skali działalności wciąż wykazują spore możliwości rozwoju. Przykładem takiej firmy może być LG Chem Wrocław Energy. Choć koreański gigant jest przedsiębiorstwem dojrzałym i posiada rozwinięte struktury oraz duże doświadczenie biznesowe, jego najmłodsza podwrocławska spółka wciąż rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie.

Gdzie aplikować?

Na rynku nie ma wielu firm spełniających wszystkie powyższe kryteria, jednak znalezienie pracy z potencjałem jest możliwe. Przykładem może być właśnie LG Chem Wrocław Energy. Jest to wielka, międzynarodowa korporacja o rozbudowanej strukturze, oferująca stabilne warunki zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie, a jednocześnie wciąż szybko się rozwija, w związku z czym prowadzi intensywną rekrutację. – Nowym pracownikom już na start proponujemy umowę na dwa lata i konkurencyjne wynagrodzenie, jednak dla wielu osób istotny jest fakt, że umożliwiamy szybki awans, który jest możliwy już w pół roku od rozpoczęcia pracy u nas. Do tego oczywiście zapewniamy cały pakiet benefitów i wsparcia, z darmowym dojazdem do pracy włącznie – przekonuje Jakub Żuber z działu rekrutacji LG Chem Wrocław Energy. Wszystkie oferty pracy w podwrocławskich zakładach dostępne są na www.lgchempraca.pl. Podpowiadamy, że warto zostawić swoje zgłoszenie nawet, jeśli na liście nie ma interesującego nas stanowiska, gdyż rekrutacja jest bardzo dynamiczna i nowe oferty mogą pojawić się w każdej chwili. Wówczas rekruter będzie miał już CV w bazie i z pewnością weźmie je pod uwagę w pierwszej kolejności.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.