Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

xx x Na pytania odpowiada dr Iwona Gnach-Olejniczak, ekspert medycyny estetycznej UNIDENT UNION Dental Spa, Medycyna Estetyczna

Co to jest wolumetria twarzy?

To przede wszystkim odbudowa utraconej objętości tkanek za pomocą wypełniaczy, wśród których prym wiedzie kwas hialuronowy. Młoda twarz kojarzy się nam z mocno zarysowaną linią żuchwy. Wierzchołkiem trójkąta młodości jest wąska broda, a podstawą apetycznie wypukłe kości policzkowe oraz zarysowane łuki brwiowe, na które zwracamy uwagę w czasie kontaktu wzrokowego. Z wiekiem decydująca o krągłościach policzków tkanka tłuszczowa zanika, zmienia się też struktura kostna twarzy, która przybiera bardziej kwadratowy kształt. Zapadnięte skronie, doliny łez, płaskie policzki i rozmyty owal sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Skóra traci podparcie i zaczyna opadać. Do kompletu oznak mijającego czasu dochodzą bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki, chomiki. Nie warto czekać, aż wszystkie te zmiany pogłębią się i będą trudniejsze do usunięcia.

Jakie efekty daje wolumetria?

Gdy dzięki wypełnieniu skóra odzyska dawne podparcie, zmarszczki same wygładzą się, a efekt anti-aging będzie bardzo naturalny. To często zaskakuje pacjentów, gdy widzą, że odtworzenie utraconej objętości w jednym miejscu powoduje korzystną zmianę zupełnie gdzie indziej. Np. wypełnienie doliny łez wraz z umiejętnym odtworzeniem objętości policzków, sprawia, że spłycają się bruzdy nosowo-wargowe. Jednocześnie podkreślenie kości policzkowych sprawia, że twarz odbierana jest automatycznie jako młodsza, ponieważ zbliża się w kształcie do trójkąta młodości. Radość jest więc podwójna.

Wolumetria to także recepta na drugi atrybut młodości -zarysowaną linię żuchwy. Znów, najczęściej kontur żuchwy wydobywam za pomocą modelowania wyższych partii twarzy - odbudowuję kości policzkowe, skronie, boczne partie twarzy. Żadna technika nie jest stosowana automatycznie, dobieram je indywidualnie do rysów twarzy moich pacjentów. A ponieważ jestem twórcą Dental Face Liftingu? , sięgam również po leczenie ortodontyczne, gdy widzę niekorzystne zmiany w profilu wynikające z wad z gryzu. Nie można ich kamuflować powiększaniem ust, bo daje to karykaturalne efekty. Rekomenduję wtedy wydobycie urody ust na trwałe - za pomocą stomatologii, a potem dopiero zastosowanie wypełniaczy.

Jak przebiega wolumetria?

Zaczynam od dokładnej analizy rysów i zaprojektowania korekcji, do czego niezbędne jest doświadczenie, wyobraźnia i wyczucie estetyczne lekarza. Nie chcemy przecież zmienić pacjenta w kogoś innego. Precyzyjnie planujemy ingerencję, która w samej realizacji zajmuje z reguły ok. 30 minut. Co ważne, wolumetria zawsze daje ogromną radość pacjentom, ponieważ pierwsze efekty metamorfozy są widoczne od razu po zabiegu. Pełny efekt oceniamy po 3-4 tygodniach.

Jakie preparaty stosuje się do wolumetrii?

Podstawowym preparatem jest usieciowany kwas hialuronowy, którego plastyczność i gęstość dobieram do miejsca i potrzeb wolumetrycznych rysów twarzy. Preparat utrzymuje się w skórze 8-12 miesięcy, w zależności od wielu czynników, w tym od trybu życia. Wolumetryczny efekt dają także biostymulatory kolagenu z efektem wypełniacza, takie jak Ellansé czy Radiesse o wydłużonym działaniu, nawet do 4 lat. Stosuję je wtedy, gdy zależy mi na poprawie objętości, połączonej z silną rewitalizacją i zagęszczeniem skóry.

Cena zabiegów: kwas hialuronowy: od 800 zł, Ellansé i Radiesse od 1200 zł

siwiec_uusiwiec_uu siwiec_uu

xx x

UNIDENT UNION Dental Spa, Medycyna Estetyczna

al. Kochanowskiego 20CD, Wrocław

tel. 71 372 03 52, 71 372 03 32, 71 328 12 12

www.unidentunion.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.