Władze Wrocławia przedstawiły radnym projekt uchwały zakładający dwa warianty prywatyzacji klubu piłkarskiego WKS Śląsk Wrocław. - O wiele szczegółów transakcji dopytywaliśmy przedstawicieli UM, ale nie byli w stanie odpowiedzieć - mówią radni Koalicji Obywatelskiej.

Na początku czerwca władze Wrocławia poinformowały o znacznym wzroście wartości piłkarskiego Śląska - aż o około 45 mln złotych. W maju 2023 roku spółka została wyceniona na 8,48 mln zł, a przez rok wartość spółki miała wzrosnąć do 53-55 mln zł. Poza tym przekazano informację o fiasku rozmów w sprawie prywatyzacji Śląska, gdyż niemiecka firma Westminster wycofała się z zakupu klubu

"Spółka Westminster w oficjalnej wiadomości poinformowała, że nie złoży oferty zakupu piłkarskiego Śląska Wrocław. Decyzja podyktowana jest zmianą wartości WKS-u w stosunku do zeszłorocznych szacunków. W ciągu minionego sezonu wartość klubu wzrosła o 45 mln zł i dziś wynosi 53-55 mln" - przekazały 7 czerwca władze Wrocławia.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Do k... nędzy PANIE LESZCZYŃSKI!!!
  "Dyskusja" o sprzedaży WKS-u trwa w RM i Magistracie nieprzerwanie od grubo ponad 10 lat i KOMPLETNIE NIC Z NIEJ NIE WYNIKA!!! Dość mydlenia oczu, dość opowiadania kolejnych bajeczek i liczenia, że "ciemny lud" po raz kolejny to kupi! Albo, jako Rada Miejska wymusicie wreszcie na Sutryku pozbycie się tego balastu drenującego kieszenie Wrocławian, albo wyp...ć!!!

  Szanowna Redakcjo!
  Bądźcie uprzejmi wreszcie zacząć pisać całą prawdę o finansowaniu WKS-u!!! Mieszkańcy Wrocławia nie tylko są zmuszeni od lat utrzymywać tę, promującą i broniącą nacjonalistów i neofaszystów spod znaku Międlara i Rybaka, firmę z płaconych podatków!!! Nieformalnym wymogiem sponsorowania WKS-u są objęte wszystkie spółki miejskie i większość firm świadczących usługi dla miasta, dlatego też Wrocławianie są zmuszeni płacić haracz na WKS także w opłatach za wodę, śmieci, biletach komunikacji miejskiej, biletach do ZOO, aquaparków, muzeów miejskich itd.
  @tejot
  Nic dodać nic ująć. W wyborach mieszkańcy pokazali czego chcą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kolejne mydlenie oczu.
  To opera mydlana, jak z tramwajem na Jagodno.
  Cóż. WROCŁAWIANIE CHCIELI SUTRYKA, WYBRALUI GO I TO DWA RAZY.
  No to ponawiam apel: teraz cisza. Cisza!
  @dr hab Kaftan
  Konował jak ci pamiętam to popieranie Bodnaranki...
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  No i nic się nie zmieniło. To czego chcą mieszkańcy dla Sutryk sp. z o.o. Nie ma znaczenia.
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  To ruchy pozorowane. Mam dość finansowana kopaczy piłki, Sutryk ogarnij się. Potrzebna jest presja, trzeba cisnąć władze Wrocławia, dość finansowania piłkarzy przez podatników.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Błagam, niech miasto pozbędzie się w końcu tego balastu, który NIC, dosłownie NIC miastu nie przynosi poza wydawaniem kasy na szkody poczynione przez kiboli. Może warto napisać ile kosztuje remont toalet na stadionie po każdym męczy, naprawa zdemolowanych tramwaji i autobusów, rozwalonych śmietników, wyrwanych słupów ze znakami drogowymi itp.? Czy naprawdę pań prezydenta i jego klakierzy są tak głupi, że myślą, że mieszkańcy Wrocławia tego wszystkiego nie widzą?
  @pamuk1251
  A jednak głosowali na pana Sutryka.
  Gratuluję!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @pamuk1251
  Ale przecież Sutryk ma gdzieś opinie mieszkańców miasta.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zdaje się że w radzie miasta są tacy sami fahoffcy jak piłkarze których ci fahoffcy mają finansować
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Wszystko robią, żeby tego strupa w trampkach na naszych kieszeniach nie sprzedać.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Co roku bezpośrednio z miejskiego budżetu przekazuje do klubu co najmniej 20 mln złotych.

  To klub zawodowy, czyli firma jakich wiele, jeżeli budżet przekazuje 20 mln klubowi , to dlaczego nie innym firmom?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0