Koalicja Obywatelska nie wystawiła swojego kandydata na prezydenta Wrocławia, ale jej przedstawiciele startują do sejmiku województwa i rady miejskiej. Uważają, że Wrocław i aglomeracja muszą mocniej postawić na kolej miejską i nowe trasy tramwajowe, nie tylko na Jagodno.

Koalicja Obywatelska nie wystawiła kandydata na prezydenta Wrocławia, do czego szykowany był poseł Michał Jaros. Oficjalnie nie poparła żadnego kandydata, choć premier Donald Tusk zapewnił o poparciu dla Jacka Sutryka, to od poparcia zdystansowali się przedstawiciele Nowoczesnej, Zielonych, Akcji Miasto i Wrocławskiego Forum Osiedlowego.

Koalicja zapowiada stawianie na kolej miejską

KO kandyduje do rady miejskiej i sejmiku województwa, dlatego jej politycy zdecydowali się przedstawić plan na transport.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  1. Nie zbudowali pełnego ringu i nie zbudują. Kadłubek-potworek w postaci tzw. WOW nie spełni NIGDY swojej roli.
  2. Nie zbudowali ringu wewnętrznego i nie zbudują. Kolejny kadłubek-potworek w postaci alei Wielkiej Wyspy i dalej nic, NIGDY nie spełni swojej roli.
  3. Nie zbudowano wiaduktu nad torami na wysokości Grabiszyńska-Strzegomska i nie zbudują.Tysiące aut muszą więc spiętrzać ruch w centrum.
  Nie mamy więc szans na pełne wyrzucenie tranzytu z miasta i przebudowę układu komunikacyjnego z promienistego na obwodowy.
  4.Zwężono co tylko można, nastawiono pierdyliardy progów, świateł co 50 metrów, co oznacza, że każdy pojazd emituje SETKI razy więcej szkodliwych gazów i substancji bo nieustannie hamuje, staje i rusza. Przy okazji pozbawiono szans wiele osób, jakie doświadczą np. przejazdu w karetce po progach.
  5. Tam, gdzie można poszerzyć ulicę o BUSPAS, nie zrobiono tego, teraz autobusy stoją w kilometrowych korkach, przykład: Królewiecka i ze sto innych.
  6. Dalej brnie się w idiotyczne, samobójcze rozwiązania a wszystko po sztandarami ideologii. Ideologii, która zakłada, uwaga, że MILIONOWA aglomeracja będzie funkcjonowała na rowerach i w tramwajach.

  Dalej wybierajcie oszołomów. I dalej piszcie, idioci, że w Berlinie jest mniej aut na tysiąc mieszkańców niż u nas. BERLIN MA SIEDEM LINII METRA i pełne obwodnice, wielopasmowe. JAKIEŚ PYTANIA?
  @dr_Kaftan
  To co proponujesz??
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @dr_Kaftan
  To może wejdziesz do polityki i mając 2 zł coś zaproponujesz? Jęczeć to każdy potrafi. Jak chcesz wszystko zmienić i przebudować centrum śródmieście mając przeciwko sobie dziesiątki tysięcy kierowców? A może chcesz wyżu wrzucić budynki z centrum wyburzyć je, przesiedlić ludzi do im Alta nek Działkowych i wybudować szerokie czteropasmowej ulice we Wrocławiu??
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @lukasz1972bialy
  czy ty potrafisz myśleć i analizować czy tylko klepiesz banały i komunały, bez odniesienia do komentowanego tekstu? może raz jeszcze z uwagą przeczytaj to, co napisałem?
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @dr_Kaftan
  problemem jest cała masa zaniedbań w planowaniu przestrzennym przez ostatnie dwie dekady. Miliony mogą jeździć w tramwajach i autobusach jeśli będzie ich dużo, będą jeździć często. Na rowerze mogłbyś się przejechać i dotlenić. Wtedy zrozumiesz. Pełne obwodnice Berlina? Przez miejscowych??
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @margot_z_barbie
  ale mowisz o wroclawiu?! Ile masz lacznikow na zachodzie linii tramwajiwych ?2?! Jedna awaria i pol miasta stoi z polowa miasta. A wiem magicznie transport kolowy zadziala i autobusy przybeda na ratunek...no takk..kierowcy sie sklonuja.
  A rowerem pewnie...mozesz sobie 3-5km jezdzic spoko tez bym tak robil. Ale mam 25km w jedna strone i nie ma siły bym to przejechał (nigdy tyle nie zrobiłem). Nie jestem tez sam a mam dzieci do ogarniecia.

  Wiec tak miasto niszczy sie samo wydajac setki milionow zlotych obywteli na ułomne projekty drogowe.
  Obwodbica to cos jak buspass i wydzielone trowisko czy droga dla rowerow. Jak nie rozumiesz ideii zadnej z tych konstrukcji to nie dziwota, ze nie dostrzegasz patologii jaka zaserwowano miastu od przynajmniek 15 lat.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0