Klub Platformy Obywatelskiej w radzie miejskiej Wrocławia był, ale przestał istnieć. Już w 2018 r. po wyborach samorządowych koalicja zaczęła się sypać i poszło jak w dominie. Niemal wszystkich przejął Jacek Sutryk. Wspólny klub miał być na wybory, ale teraz PO idzie własną drogą.

W przyszłym tygodniu będzie wiadomo, którzy z radnych z klubu prezydenta Jacka Sutryka Forum Wspólna Sprawa przejdą do klubu Platformy Obywatelskiej. Partia chce skonsumować sukces z wyborów parlamentarnych (we Wrocławiu zdobyła niemal 37 proc. poparcia) i zamierza przełożyć go na te samorządowe, pokazując od dawna niewidziany szyld. Ten schowała już dawno.

Co się stało z Platformą w radzie miejskiej? Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska, który wygrał wybory samorządowe w 2018 r. i wprowadził 17 osób, zaraz po wyborach zaczął się sypać.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Najważniejsze, żeby wystawili sensownego kandydata na Prezydenta Wrocławia, a nie popierali Sutryka!
  @andre_666
  Otóż to, może być Jaros, grunt żeby wyleciał betonowy Sutryk!
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  No czas na porządki w PO i w życiu politycznym Wrocławia. Sutryk out, jego kolesie też powinni zmienić branżę. Może warto wyczyścić złogi postdutkiewiczowskie i postschetynowskie. Swoje już zarobili przez trzy czy dwie ostatnie kadencje. No i Lewica powinna odświeżyć szeregi. Tym bardziej, że ich "asy" coś słabiutko w sejmowych wyborach wypadły...
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  > Jak to się stało, że radnych Platformy przejął Jacek Sutryk?
  Zwyczajnie, rozdał kilka posadek, jakieś stanowiska w radach nadzorczych, karneciki na WKS... Nie tylko PiS potrafi korumpować politycznie.
  @masofrev
  To nie korupcja a polityka.

  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @pluck007
  Wyczerpuje znamiona politycznej korupcji. Tak samo jak sprawa Torza.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Betonowy Sutryk out!
  Aleja Wielkiej Wyspy bez tramwaju na Krzyki. To chore żeby nie wykorzystać szansy na skrócenie czasu dojazdu i nie połączyć sąsiadujących dzielnic mając wreszcie most.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  Jak przejął? Jat to on. Pewnie wcisnął do wszelkich rad i synekur czyli prawdopodobnie dokonał politycznej korupcji.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Wreszcie PO odzyskuje podmiotowość i może patrzeć temu bufonowi na ręce stawiając warunki.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  PO wreszcie zrozumiała,że po co zadowalać się okruchami jak można zagrać o całą pulę?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Heh, Sutryk jest jak Gronkiewicz-Waltz w Warszawie. Niby buduje drogi rowerowe, ale bez przekonania, krzywo i donikąd. Trzaskowski buduje lepiej, ale potem stawia most bez drogi rowerowej. Te drogi rowerowe to papierek lakmusowy myślenia o mieście.
  już oceniałe(a)ś
  6
  5