4 mln podróżnych w tym roku, bezpośredni autobus, hotel - Przemysław Myszakowski, wiceprezes wrocławskiego lotniska, opowiada "Wyborczej" o planach na Port Lotniczy Wrocław. Pytamy, co ze starym terminalem, tramwajem i planowanym kiedyś pociągiem na lotnisko.

Joanna Urbańska-Jaworska: W październiku pokazali państwo inwestycje dotyczące strefy lotniczej - dodatkowej płyty postojowej, drogi kołowania, nowej płyty do odladzania samolotów. Niedawno mogliśmy zobaczyć koncepcję nowej części terminalu. Powie pan coś więcej o tej inwestycji?  

Przemysław Myszakowski, wiceprezes wrocławskiego lotniska: Od kilku lat notujemy dynamiczny wzrost liczby pasażerów, oczywiście poza czasem zastoju w pandemii. Spodziewamy się, że ten rok będzie rekordowy - planujemy obsłużyć około 4 mln podróżnych. Stąd rozbudowa infrastruktury terminalowej wydaje się oczywista, ponieważ to ona w dużej mierze odpowiada za komfort pasażerów, przepustowość, możliwość szybszego odprawiania.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Wiceprezes bez kontaktu z rzeczywistością, nie zauważył, że istnieje już naprzeciwko lotniska hotel Arche ze 117 pokojami.

  Fajnie też, że lotnisko rozmawia o specjalnej linii autobusowej MPK na dworzec główny. Dzisiaj jeździ ?niespecjalna? linia MPK 106 na ? dworzec główny.
  Ciekawe czy specjalna linia będzie miała autobusy, które przefruną nad korkami w odróżnieniu od autobusów zwykłych.
  @mroovapl
  Czytanie ze zrozumieniem, to jednak wysiłek? Na jakiej podstawie i z której wypowiedzi wiceprezesa wynika jego brak kontaktu z rzeczywistością?
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @vipcezary
  Z tej w której nie obawia się konkurencji CPK. Wypowiedź powinna brzmieć "Boję się jedynie konkurencji ze strony portu Warszawa - Radom".
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @vipcezary
  Na podstawie wielkich planów budowy hotelu, który już istnieje i linii autobusowej na dworzec, która również istnieje.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @mroovapl
  Linia 106 jedzie wolno i staje na przystankach. Prwdp chodzi o nową linię przez aleję Kaczorowskiego do Kosmonautów, Lotniczą, do Galerii Dominikańskiej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Kilka razy czytałem wypowiedz p. wiceprezesa i nie wiem czy połaczenie do Londynu i Paryża bedzie uruchomione przed otwarciem CPK czy ono juz jest w rokzkładzie lotow z Wrocławskiego lotniska? Ale wydaje mi sie ze najprawdopodobniej to tych polaczen nie ma a prezes mija sie z prawda i najprawdopodobniej sni o takich polaczeniach czyli marzy.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Kompletnie o niczym artykuł, można streścić jednym zdaniem: "za naszego zarządu będzie superancko".
  Pół godziny z centrum miasta? To można wcisnąć wyłącznie komuś kto nie mieszka w najpowolniejszym mieście w Polsce. "od nas nie zależy, będziemy lobbować, jak są korki to jest gorzej.." ratunku
  już oceniałe(a)ś
  1
  1