"Nie ma przyzwolenia obywatelskiego na mowę nienawiści przekazywaną przez programy informacyjne telewizji publicznej" - piszą organizatorzy protestu "Dość szczujni - PiS out, zatrzymać machinę zła". Manifestacja ma odbyć się w sobotę, 18 marca, we Wrocławiu, Elblągu, Krakowie, Warszawie i Wejherowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Protest "Dość szczujni - PiS out, zatrzymać machinę zła" ma się odbyć we Wrocławiu w sobotę, 18 marca. O godz. 18 pod siedzibą TVP przy alei Karkonoskiej 8 zbiorą się wrocławianie, przedstawiciele Polski Demokratycznej, PO i Lewicy, by pokazać sprzeciw przeciwko działaniom telewizji publicznej.

Protest "Dość szczujni" we Wrocławiu

"Zapraszamy wszystkich na protest przeciwko szczujni pisowskiej względem nas obywateli. Nie ma przyzwolenia obywatelskiego na mowę nienawiści przekazywaną przez programy informacyjne telewizji publicznej. Wiele razy TVP wyrządziło krzywdę zwykłym osobom, politykom, artystom. Szczujnia pisowska zabija" - piszą na stronie wydarzenia organizatorzy protestu.

I pytają: „Ile jeszcze zła może wyrządzić władza poprzez język nienawiści i hejtu, płynący na antenie telewizji publicznej, która powinna być wzorem dla wszystkich innych telewizji w naszym kraju".

Zapytaliśmy Pawła Wajdę, jednego z organizatorów protestu, o bezpośredni powód sobotniego wydarzenia.

- TVP uprawia szczujnię od dłuższego czasu, stała się telewizją PiS-owską. Szczuli na osoby LGBT, na kobiety, gdy były protesty, a pan Jarosław Kaczyński wzywał do obrony kościołów. TVP atakuje opozycję, Donalda Tuska przedstawia jako sojusznika Putina. Przekazują wiadomości, które nie są zgodne z faktami, przeinaczają je. Nagonka na prezydenta Pawła Adamowicza skończyła się jego śmiercią - wymienia.

Protest "Dość szczujni" w Warszawie, Krakowie, Wejherowie i Elblągu

Podobne protesty mają odbyć się także w innych miastach w Polsce: w Warszawie, Krakowie, Wejherowie czy Elblągu. Ich organizatorzy piszą: „Wydawało nam się, że pisowska, partyjna, propagandowa, wyjęta żywcem z putinowskiej Rosji telewizja i podległe jej jednostki nie mogą upaść niżej, oni udowodnili, że można.

Przez ostatnie 8 lat, na zlecenie pisowskiej kasty z Nowogrodzkiej, telewizja, niegdyś publiczna, stała się narzędziem do walki politycznej, niszczenia i szczucia na kolejne grupy społeczne (….)". I dodają: „Jako naród, który doświadczył tak wiele zbrodni dokonanych na nas z nienawiści, krzyczymy głośnie i donośnie - DOŚĆ.

Dość bezkarnego szczucia! Dość nienawiści! Dość opłacania zbrodniarzy z naszych pieniędzy! Dość kampanii niszczenia ludzi! Dziś każdy, kto pracuje w tzw. mediach publicznych, ma krew na rękach. DOŚĆ TEGO".

- Ogólnie chodzi o szczucie Polaków na siebie - mówi Daciuk. - Ostatnie wydarzenie z synem posłanki pokazało, do czego są w stanie posunąć się media publiczne. Jest to już tak przerażające, że należy wyjść i wykrzyczeć "właścicielom" mediów publicznych, czyt. PiS, co o tym sądzimy. Że mamy już dość sponsorowania tej nienawiści - tłumaczy "Wyborczej" Elbląg Izabela Daciuk, przewodnicząca Elbląskiego Strajku Kobiet, który w tym mieście organizuje manifestację.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Polsza Tudej, oddział Wrocław.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  36 osób przyszło. To ja więcej na imprezy zapraszam.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Przyjdzie 20 osób? 40? Takie są realia. naród psieje.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Znam jedną panią z wrocławskiej tvpis.Szykuje Sobie ciepłą posadę w Dolnośląskich Wojskach Obrony Terytorialnej. Będziemy panią obserwować po wyborach.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  pomimo, że sędzia uzasadniała: "Sprawa ta nie była polityczna, także motywacja oskarżonego taka nie była. Powiązanie zamachu z polityką ma charakter nadinterpretacji, wynikający z publicznego komentowania sprawy, a nie rzeczywistych przekonań oskarżonego"
  pomimo, że Marecki (adwokat) : "Nigdy nie twierdziliśmy, że Mikołaj popełnił samobójstwo z powodu publikacji Radia Szczecin i hejtu, który się na niego wylał. Te fakty połączyła opinia publiczna"
  to lemingi wiedzo lepiej :D
  brawo wy...

  szkoda że nikt nie sprawdza wiarygodności tvn gdzie to Ibrachim 6 dni w lodowatej rzece płynął (wytrzymały był - brawo on); albo czternastolatka z niepełnosprawnością umysłową została zgwałcona i wredne pisowskie szpitale odmawiają jej aborcji , co okazuje się bujdą na resorach; nikt nie posądza tvn o podgrzewanie antypisowskich emocji. gdzieś kiedyś tvn sprostował te bujdy? (bo chyba przegapiłem jak biją sie w piersi za pokazywanie wierutnych bzdur)
  bo, że tvn też wypowiadał się nt nowego świętego Pawła to przecież oczywiste.
  @MichalzOlsztyna
  mówisz odbytem
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @jorma_ru...en
  ... a leming to niedostępny dla ciebie poziom intelektu. Porównaj się raczej do ameby
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @jorma_ru...en
  dzięki.
  ameba ma przynajmniej instynkt i nie leci za liderem na złamanie karku (dosłownie)
  pa
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @MichalzOlsztyna
  Widzę, że masz wykupiony abonament. Bierzesz do buzi jakieś pisiory?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @jorma_ru...en
  obawiam się, że takich śmierdzieli będzie tu więcej, wybory idą, będą szczuć nawet tu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0