Jako obywatelka i dziennikarka doceniam siłę wspólnoty, jako historyczka szukam bohaterów, którzy mają imię i nazwisko. A licytacja dla WOŚP pierwszej strony "Tygodnika Wrocław" łączy jedno i drugie. Pomóżcie Wielkiej Orkiestrze i pokażcie się, bo najcenniejszym skarbem Dolnego Śląska są mieszkańcy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nie będę pisać, że warto pomagać Orkiestrze, bo 85 proc. Polaków popiera działania WOŚP, a Jerzy Owsiak stał się jedną z osób cieszących się największym zaufaniem społecznym.  

Od trzydziestu lat piszę o WOŚP, widzę i czuję to zaangażowanie, bo Wielka Orkiestra łączy, a nie dzieli. Dzięki niej stajemy się wspólnotą, pokazującą, że nie zobojętnieliśmy na ludzkie tragedie. I niech tak będzie do końca świata. 

W tym roku zbieramy na urządzenia, które pomogą walczyć z sepsą, zabijającą więcej ludzi niż np. zawały. "Wyborcza", w tym także nasz wrocławski dodatek, będzie w tym Wielkiej Orkiestrze również pomagać. I opisując, i relacjonując, ale też licytując okładkę naszego magazynu - "Tygodnika Wrocław". Oczywiście cały dochód pójdzie na WOŚP. Osoba, która zadeklaruje najwyższą stawkę, będzie mogła na naszej piątkowej jedynce zaprezentować siebie, swoją firmę, swoją pasję czy ulubione zakątki w mieście. 

Bardzo Was do tej licytacji zachęcam, bo opisując przez trzydzieści lat pracy w "Wyborczej" historię Śląska, tropię ślady jego mieszkańców. Składam z okruchów opowieści o ich pasjach, ważnych dla nich miejscach, wydarzeniach, które zdecydowali się upamiętniać. Zaglądam do starych gazet, szukam zdjęć i relacji, więc wiem, że taka okładka magazynu jest dla historyka gratką.  

Beata Maciejewska: Szukam darczyńcy dla WOŚP
Beata Maciejewska: Szukam darczyńcy dla WOŚP  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

Zgodziłam się wystąpić jako support, to zaszczyt przygotować miejsce dla darczyńcy WOŚP. Moją pasję znacie lub rozpoznaliście dzięki fotografii – historia zajmuje mnie od zawsze, bo "przeszłość jest to dziś, tylko cokolwiek dalej". A moim miejscem na ziemi jest Śląsk i Wrocław.

Dlatego poprosiłam naszego fotoreportera Tomka Pietrzyka, żeby okładkową fotografię zrobił w Pałacu Królewskim. Nie dlatego, że królowie dodają ważności, ale dlatego, że wystawa "1000 lat Wrocławia" jest o mieszkańcach śląskiej stolicy. Tych znanych i tych zapomnianych, a równie cennych dla miasta.  

Licytacja odbywa się pod hasłem „Stwórz razem z nami pierwszą stronę »Tygodnika Wrocław« »Gazety Wyborczej«". A to dlatego, że artykuły i zdjęcia powstaną we współpracy z dziennikarzem i fotoreporterem. 

Licytację znajdziecie tu: https://allegro.pl/oferta/jedynka-tygodnika-wroclaw-w-wyborczej. Zakończy się 29 stycznia. Serdecznie zapraszamy do licytowania. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem