We wtorek, 31 stycznia, 2023 r., w samo południe na wrocławskim rynku ruszy 22. Polonez dla Fredry. Zapraszamy wszystkich maturzystów - podobno okrążenie ratusza w tanecznym korowodzie to gwarancja zdania tego egzaminu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po latach Polonez dla Fredry stał się wręcz legendarny, jeśli chodzi o kwestię wyniku na maturze. - Po prostu zatańczenie "z Fredrą" gwarantuje zdanie tego egzaminu - mówi Joanna Nitka z Wydawnictwa Agora. - Poza tym na wtorek zamówiliśmy piękną pogodę. Zamierzamy się dobrze bawić, a po tańcu planujemy pamiątkowe zdjęcia. Liczymy więc na doskonałą frekwencję.

CZYTAJ TAKŻE 21. Polonez dla Fredry. Maturzyści zatańczyli na wrocławskim Rynku [ZDJĘCIA]

Polonez dla Fredry 2023 we Wrocławiu. Dlaczego warto wziąć udział 

Konferansjerem Poloneza dla Fredry będzie ponownie prezenter i dziennikarz Paweł Gołębski z Radia RAM. - Serdecznie wszystkich zapraszam na ten wspólny taniec. Z jednej strony to świetna zabawa, z drugiej strony atmosfera tego wydarzenia zawsze jest niepowtarzalna, a okrążenie rynku tanecznym krokiem chyba każdego wprowadza w podniosły, maturalny nastrój. Na pewno będziecie to pamiętać do końca życia.

Taneczny korowód wyruszy spod pomnika Fredry we wtorek, 31 stycznia, w samo południe. Poprowadzą go prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr. hab. Andrzej Kaleta. W czołówce korowodu będzie szedł także Leszek Frelich, redaktor naczelny "Wyborczej Wrocław".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem