Zapraszam w niedzielę, 29 stycznia na spacer po wrocławskich mostach Pomorskich i nie tylko. Nie będzie tramwajów ani samochodów, tylko my - spacerowicze. Trzy lata prac i wreszcie wielki finał.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mosty Pomorskie we Wrocławiu odzyskały dawną urodę. Rura ciepłownicza znikła, wróciły za to latarnie, a na jednej ze strażnic znów pojawił się napis: Werderbrücke, czyli most Kępowy. Most Pomorski Południowy (ten starszy, kamienny) ma paryski wdzięk i przyciąga wzrok wyrafinowanymi detalami, a północny odcinek przeprawy jest pomnikiem myśli technicznej – stalowa konstrukcja, połączony z północną Elektrownią Wodną, wśród wykonawców sławna firma Georga Beuchelta z Zielonej Góry.  

Historia zostawiła na tych mostach wiele śladów i w niedzielę pójdziemy ich tropem. Dotkniemy blizn po Festung Breslau, cofniemy się do belle epoque miasta, zajrzymy też na Kępę Mieszczańską, która bez tej przeprawy nie odniosłaby sukcesu.   

Spotykamy się w niedzielę, w samo południe, koło strażnicy mostowej od strony Uniwersytetu. Koniecznie przyjdźcie, to będzie powrót do przeszłości. Na wydarzenie obowiązują zapisy, dostępne TUTAJ.

Informacje o spacerze można także śledzić na wydarzeniu na Facebooku.

Partnerem wydarzenia są Wrocławskie Inwestycje.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem