Czeszka wraz ze swoim synem ostatni raz byli widziani w Pecu pod Śnieżką, jednym z najbardziej znanych ośrodków turystycznych w czeskich Karkonoszach. Od pięciu dni nie ma z nimi kontaktu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak podaje czeska policja, zaginięcie 40-latki zgłosił w piątek po południu jej partner. Jana Kovárová i ich 3-letni syn Adam Czudek zaginęli we wtorek, 27 grudnia. Jej samochód został znaleziony przed pensjonatem w Pecu pod Śnieżką, gdzie oboje przebywali. Pokój jest zamknięty, a z kobietą od pięciu dni nie ma kontaktu. 

Karkonosze. Zaginęła matka z dzieckiem

Policja całą noc badała okoliczności zaginięcia matki z małym dzieckiem. Funkcjonariusze sprawdzili okoliczne szpitale i noclegownie, jednak do tej pory ich nie odnaleziono. Również kierowcy autobusów lub taksówek nie potwierdzili transportu zaginionych. Na prośbę policji do akcji poszukiwawczej włączyło się trzydziestu strażaków ochotników i dwudziestu ratowników górskich.

Zaginęła Czeszka z 3-letnim synem koło Śnieżki. Policja szuka świadków

O pomoc proszeni są również świadkowie, którzy mogli widzieć turystkę.

40-letnia Jana Kovárová jest szczupła, ma proste brązowe włosy i szare oczy. Jej 3-letni syn Adam Czudek ma blond włosy i okrągłą twarz. Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat zaginionej kobiety i jej syna, powinny się zgłosić pod numer 158 lub na dowolny posterunek policji. Gwarantowana jest anonimowość. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mam nadzieje, że wszystko dobrze się skończy.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Niestety znaleziono ciala...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Zaginęła matka z dzieckiem w Pecu pod Śnieżką"

  Czyli, że co? Zaginęła matka, która miała dziecko w Pecu?
  już oceniałe(a)ś
  3
  2