Coraz więcej ozdób jest na naszym świątecznym drzewku. Po raz kolejny zachęcamy sponsorów, by zrobili prezent chorym dzieciom - tym razem podopiecznym Fundacji "Zobacz Mnie". Pierwsi ofiarodawcy już kupili ozdoby na naszej choince, czekamy na kolejnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Choinkę Dobroczyńców 2022 możesz obejrzeć tutaj.

Fundacja "Zobacz Mnie" ratuje życie i zdrowie dzieci chorych na raka, w sytuacjach uważanych nawet za najbardziej beznadziejne. Kiedy możliwości terapii w Polsce się wyczerpują, szuka pomocy na całym świecie.

Choinka Dobroczyńców 2022. Wspieramy Fundację "Zobacz Mnie"

- Każde nasze dziecko, każdy podopieczny fundacji potrzebuje wsparcia nie tylko swojej rodziny i bliskich, ale też nas wszystkich. Mamy pod opieką setki podopiecznych z całej Polski, wielu z nich leczy się w najlepszych klinikach na całym świecie. Dla nich każda złotówka to nadzieja i szansa na życie - mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezeska Fundacji "Zobacz Mnie". I dodaje: - Bo bez takiej pomocy często walka jest po prostu niemożliwa.

Przez ostatnie trzy lata ponad 80 podopiecznych fundacja skonsultowała z blisko 200 specjalistami z całego świata - z USA, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Francji i Wielkiej Brytanii, a także z Nowej Zelandii i Kanady. Opinie pomocne w walce o życie najmłodszych wydali cenieni lekarze różnych specjalizacji: onkologii, neurochirurgii, chirurgii, transplantologii, patomorfologii, kardiologii, okulistyki i genetyki. Aż 22 dzieci zakwalifikowało się do najlepszych i nowatorskich programów terapeutycznych realizowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych. W przypadku pozostałych dzieci rekomendacja z zagranicy zmodyfikowała ich plan leczenia w Polsce.

Choinka Dobroczyńców 2022. Jak wesprzeć akcję

Choinka Dobroczyńców to świąteczna akcja "Gazety Wyborczej Wrocław", w której firmy, instytucje, szkoły wykupują oznaczone swym logo ozdoby na bożonarodzeniowym drzewku. Choinka publikowana jest co tydzień w piątkowym "Tygodniku Wrocław" oraz na stronie wroclaw.wyborcza.pl. Pieniądze ze sprzedaży bombek przekażemy Fundacji "Zobacz mnie".

- Grudzień to wyjątkowy czas i mamy nadzieję, że otworzy się niejedno serce, żeby pomóc tym najmniejszym, którzy od początku walczą o swoje życie i zdrowie - mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral.

Żeby pomóc, wystarczy kupić ozdobę. Darczyńcy mogą zgłaszać się do 20 grudnia. Do wyboru są małe i duże bombki, dzwonki i gwiazda. Informacje dla firm i instytucji chcących wziąć udział w akcji można uzyskać, pisząc na: reklama@wroclaw.agora.pl. 

Choinkę Dobroczyńców drukować będziemy w piątkowych wydaniach "Wyborczej" do 23 grudnia. Choinka ze wszystkim ozdobami oraz informacja o kwocie zebranej dla fundacji opublikowana zostanie 23 grudnia, na pierwszej stronie wigilijnego wydania "Gazety Wyborczej Wrocław".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem