Już w sobotę o godz. 11. eliminacje online Wielkiego Testu Wiedzy o Dolnym Śląsku. Jesteście gotowi? W wielkim finale spotka się 25 najlepszych, a nagrodą za pierwsze miejsce jest 5000 zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od historii regionu i historii lokalnej, przez geografię, rozwój przemysłu i atrakcje turystyczne, po ciekawostki z różnych dziedzin – zakres zagadnień pokazuje, że nasz test wiedzy o Dolnym Śląsku jest wielki nie tylko z nazwy.

– Jestem przekonany, że na Dolnym Śląsku, ale też poza jego granicami, mieszka wielu pasjonatów, którzy doskonale poradzą sobie z jego rozwiązaniem. Pytania tworzyliśmy w oparciu o zagadnienia nadsyłane przez partnerów naszego stowarzyszenia – mówi Adam Zawada, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Czy pytania będą trudne?

– Część z nich okaże się bardzo prosta, część będzie trudna, ale udzielenie odpowiedzi na nie z pewnością da satysfakcję, a dla wielu z nas będzie doskonałą okazją do zgłębienia ciekawostek i poznania naszej małej ojczyzny. Właśnie to jest powodem naszego zaangażowania w test. Liczę, że będzie to formuła, która wszystkim przypadnie do gustu – zachęca prezes DOT.

Wielki Test Wiedzy o Dolnym Śląsku. Pierwszy etap online

Jak wziąć udział w eliminacjach? W dniu testu – w sobotę 26 listopada o godz. 11. – wystarczy kliknąć w link, który udostępnimy w serwisie Gazety Wyborczej Wrocław. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. W pierwszym etapie, który zostanie przeprowadzony w całości online, na uczestników testu czeka 60 pytań w formie quizu. Uczestnicy będą mieli godzinę na udzielenie odpowiedzi.

Wielki finał i nagrody

Pierwszy etap wyłoni 25 najlepszych. Spotkają się następnie w wielkim finale, który odbędzie się w sobotę 17 grudnia. Tu również będzie 60 pytań.

Dla zwycięzców są przewidziane nagrody – 5000 zł dla mistrza wiedzy o Dolnym Śląsku, 3000 zł dla wicemistrza, a 1500 zł dla osoby, która zajmie trzecie miejsce na podium. Wszystkie szczegóły dotyczące uczestniczenia i przebiegu konkursu można znaleźć w regulaminie.

Zapraszamy do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Dolnym Śląsku!

Patronem honorowym Wielkiego Testu Wiedzy o Dolnym Śląsku jest marszałek województwa dolnośląskiego, a partnerem akcji: Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zbyt wiele pytań skoncentrowanych na pojedynczych obiektach jak kopalnia w Wałbrzychu lub miasteczkach Szklarska, Bielawa. Nie rozumiem także dlaczego po zakończeniu testu nie opublikowano od razu prawidłowych odpowiedzi.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0