Wiesz wszystko o naszym regionie? Sprawdź się w Wielkim Teście Wiedzy o Dolnym Śląsku. Pierwszy etap, w sobotę 26 listopada, jest otwarty dla każdego, a w wielkim finale spotka się 25 najlepszych. Na zwycięzców czekają nagrody - za pierwsze miejsce 5000 zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kto myśli o zwycięstwie, powinien mieć opanowaną geografię Dolnego Śląska, doskonale orientować się w dziejach całego regionu i w historiach lokalnych, wiedzieć, co można zobaczyć na przykład w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach lub w kopalniach złota, znać się (trochę) na rozwoju dolnośląskiego przemysłu, na zwierzętach z wrocławskiego zoo i na sporcie. Może się zdarzyć pytanie o krzywe wieże na Dolnym Śląsku lub o studnie w kościołach. Pulę zagadnień przygotowali członkowie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Pierwszy etap online

Jak wziąć udział w eliminacjach? W dniu testu wystarczy kliknąć w link, który udostępnimy w serwisie "Gazety Wyborczej Wrocław". Nie trzeba się wcześniej zapisywać. W pierwszym etapie, w całości online, na uczestników testu czeka 60 pytań w formie quizu.

 Wielki finał i nagrody

Pierwszy etap wyłoni 25 najlepszych. Spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się w sobotę 17 grudnia. Tu również będzie 60 pytań.

Dla zwycięzców są przewidziane nagrody – 5000 zł dla mistrza wiedzy o Dolnym Śląsku, 3000 zł dla wicemistrza, a 1500 zł dla osoby, która zajmie trzecie miejsce na podium.

 Wszystkie szczegóły dotyczące uczestniczenia i przebiegu konkursu można znaleźć w regulaminie.

Patronem honorowym Wielkiego Testu Wiedzy o Dolnym Śląsku jest Marszałek województwa dolnośląskiego, a partnerem akcji: Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem