Zmiany klimatu to jedno z największych zagrożeń, z jakimi musi mierzyć się ludzkość. Ważne tematy związane z ekologią, biznesem i zmianami omówimy podczas naszej "Konferencji dla klimatu. Nauka - Biznes - Samorząd", organizowanej 24 listopada.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do udziału zapraszamy przedstawicieli biznesu, samorządu i nauki. Europejski Zielony Ład przedstawi Jacek Wasik, dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu. Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich SA, omówi zielone rozwiązania komunikacyjne oraz sposoby na to, jak koleje mogą pomóc odkorkować Wrocław.

W debacie "Klimat - działania, wyzwania, przyszłość" wezmą udział m.in. Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektorka Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia,  dr hab. Agnieszka Tubis, prof. uczelni Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej, Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego, Mariusz Wawer, Governmental Relations & Sustainability/ESG Leader for Poland & East Europe Region w 3M Poland Sp. z o.o. oraz Mariusz Masłosz z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Tomasz Garpiel, prezes Fundacji "Polska górom!", zaprezentuje akcję ekologiczną "Zmieć śmieć - czyste szlaki są możliwe".

Konferencja zorganizowana zostanie 24 listopada i potrwa od godz. 11 do 15. Odbędzie się w OP ENHEIM we Wrocławiu. Będzie transmitowana online. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapisy przez rejestrację na konferencjazapisy.webankieta.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem