Wydarzenie "Odkrywcy Dobrej Zabawy" z mnóstwem bezpłatnych rozrywek dla małych i dużych trwa w Alei Bielany do 29 października.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Aleja Bielany chce być nie tylko miejscem codziennych zakupów, ale też inspiracją do spędzania wolnego czasu i niezapomnianych wrażeń. Tym razem zdecydowaliśmy się zabrać klientów w wirtualny świat - mówi Ewa Kolondra, dyrektor centrum Aleja Bielany.

Zabawa z najnowszymi technologiami w Alei Bielany

Atrakcja ruszyła 14 października, a tylko przez pierwsze trzy dni jej trwania z zabaw skorzystało około 1,5 tys. osób. By je przetestować, wystarczy mieć minimum 6 lat, a w przypadku niektórych stref - osiem.

- Oczywiście zapraszamy do zabawy również osoby dorosłe, już po dwóch dniach zobaczyliśmy, że bardzo chętnie z niej korzystają  – przyznaje Ewa Kolondra.

Aleja Bielany. Z atrakcji korzystają nie tylko najmłodsi
Aleja Bielany. Z atrakcji korzystają nie tylko najmłodsi  Fot. Mat. prasowe Aleja Bielany

Wirtualny PlayLab, który powstał w ramach eventu "Odkrywcy Dobrej Zabawy" gości w Alei Bielany prawie do końca października.

- Tym razem przygotowaliśmy wydarzenie na dłuższy czas, aby dać szansę na skorzystanie z atrakcji większej liczbie klientów. Zapraszamy także lokalne szkoły, które odwiedzają PlayLab w ramach zajęć szkolnych. Wirtualna rzeczywistość to nie tylko zabawa, ale rozwijająca się technologia przyszłości – podkreśla Kolondra.

PlayLab. VR i mnóstwo przeżyć

W specjalnej strefie PlayLab solo lub w grupie można przenieść się do podwodnego świata, w sam środek Dzikiego Zachodu, na sportowe boisko czy w kosmiczny bezkres. Fani mocnych wrażeń mogą skoczyć na bungee, przejść się po desce strachu i zmierzyć się na arenie gladiatorów. Miłośnicy podróży w kilka sekund teleportować mogą się do Nowego Jorku i przed bramy Tadź Mahal, a młodzi artyści stworzyć wirtualne graffiti.

Wydarzenie 'Odkrywcy Dobrej Zabawy' z mnóstwem bezpłatnych rozrywek dla małych i dużych potrwa w Alei Bielany do 29 października
Wydarzenie 'Odkrywcy Dobrej Zabawy' z mnóstwem bezpłatnych rozrywek dla małych i dużych potrwa w Alei Bielany do 29 października  Fot. Mat. prasowe Aleja Bielany

Na melomanów czeka specjalna kamizelka haptyczna, dzięki której nie tylko usłyszą, ale poczują dźwięk całym swoim ciałem. Nowością jest, obok kamizelki haptycznej, symulator bieżni VR i symulator lotni VR, który pomoże przenieść się w przestworza i spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy.

To tylko kilka wybranych możliwości. W PlayLab specjalnych wrażeń można szukać aż w sześciu miejscach. Na chętnych czekają:

Dwa stoiska VR - rzeczywistości wirtualnej (od 6. roku życia)

Załóż bezprzewodowe okulary Oculus Quest i wyrusz na wyprawę w różne zakątki wirtualnego świata! Zdecyduj, czy wolisz ekstremalną wyprawę, czy łagodne zwiedzanie i poznaj możliwości nowych technologii.

Wydarzenie 'Odkrywcy Dobrej Zabawy' z mnóstwem bezpłatnych rozrywek dla małych i dużych trwa w Alei Bielany do 29 października
Wydarzenie 'Odkrywcy Dobrej Zabawy' z mnóstwem bezpłatnych rozrywek dla małych i dużych trwa w Alei Bielany do 29 października  Fot. Mat. prasowe Aleja Bielany

AR – gra multiplayer (od 8. roku życia)

Spróbuj sam lub zbierz drużynę 2-4 graczy i wspólnie wydostańcie się z wirtualnego escape roomu. Ściany może nie będą prawdziwe, ale zagadki i emocje jak najbardziej!

Kamizelka haptyczna (od 8. roku życia)

Wygląda niepozornie, ale daje niesamowite doznania! Załóż kamizelkę haptyczną, włącz muzykę i… poczuj ją całym swoim ciałem!

Bieżnia VR (od 10. roku życia)

Masz ochotę na wirtualny trening sprawnościowy? A może chcesz wypróbować swoje umiejętności w… strzelaniu z łuku? Po prostu wejdź na specjalną bieżnię i przekonaj się, jakie przygody cię czekają.

Lotnia VR (od 6. roku życia)

To stanowisko gwarantuje prawdziwy zastrzyk adrenaliny! Specjalna konstrukcja w połączeniu z realistycznymi animacjami sprawi, że poczujesz wiatr we włosach! Sprawdź, jak świat wygląda z lotu ptaka i poczuj wolność, jaką dają przestworza.

"Odkrywcy Dobrej Zabawy" w Alei Bielany 

Wszystkie pasjonujące przygody przeżyć można jeszcze do 29 października w bezpiecznej i komfortowej przestrzeni Alei Bielany. Atrakcje są dostępne bezpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-19, a w soboty od godz. 11 do 20. 

Więcej informacji na stronie internetowej: alejabielany.pl oraz w mediach społecznościowych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem