Policja ściga kierowcę, który w poniedziałek wieczorem potrącił pieszego na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. 69-latek nie przeżył, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W poniedziałek, 17 października, około godz. 18.20-19.15 na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia doszło do tragicznego wypadku drogowego. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł potrącony 69-letni mężczyzna, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca zaś zbiegł z miejsca zdarzenia. 

Śmiertelnie potrącił pieszego. Trwa obława

Policja poszukuje sprawcy wypadku. 

- Pojazd mógł poruszać się od strony ronda w Łanach i ostatni raz widziany był na ulicy Kościuszki w Siechnicach. Stamtąd mógł wrócić z powrotem na Wschodnią Obwodnicę Wrocławia - relacjonują wrocławscy policjanci i publikują zdjęcie pojazdu, który najpewniej brał udział w zdarzeniu.

Funkcjonariusze podejrzewają, że był to pojazd typu sedan koloru ciemny grafit lub szary oraz ciemnymi tylnymi szybami. Samochód posiada jaśniejsze nadkole po stronie pasażera niż reszta elementów karoserii oraz ciemne felgi lub kołpaki. Pojazd miał sprawne oświetlenie zewnętrzne, jednak mogły być rozbite reflektory. 

Samochód może posiadać uszkodzenia karoserii, przedniego oświetlenia oraz uszkodzoną szybę czołową. Po potrąceniu 69-latka kierowca mógł wybić ją do końca. 

O szczególną uwagę policja prosi mieszkańców miejscowości: Św. Katarzyna, Zacharzyce, Iwiny , Żerniki Wrocławskie, Radomierzyce, Dobrzykowice, Kamieniec Wrocławski, Siechnice, a także Wrocławia (ulice: Strachocińska, Zielarska, Wojnowska). 

Świadkowie proszeni są o kontakt z komisariatem policji w Siechnicach - numer telefonu 601 813 910, numer alarmowy 112 lub z najbliższą jednostką policji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem