Od wtorku, 2 sierpnia, rodzina poszukuje 16-letniej Kateryny Dyadiowy, obywatelki Ukrainy. Ślad po nastolatce zaginął, kiedy wyszła z auta przy ul. Oficerskiej we Wrocławiu, by zadzwonić.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na portalach społecznościowych rodzina i znajomi dziewczynki publikują apele: "Potrzebujemy pomocy". 16-letnia Kateryna Dyadiowa z Ukrainy od lipca mieszka w Bielanach Wrocławskich. We wtorek przyjechała z bliskimi do Wrocławia.

Zaginęła Kateryna Dyadiowa 

"Podczas 20-minutowej nieobecności mamy dziewczynka wyszła z samochodu, aby zadzwonić, i udała się w nieznanym kierunku" - informuje na facebookowym profilu SOS Zaginięcia. Rodzina była wówczas przy ul. Oficerskiej 11 w okolicy ZUS-u.

Nastolatka, która ma przy sobie paszport, nie skontaktowała się z rodziną. Jej telefon jest nieaktywny.

Zaginiona Kateryna Dyadiowa - kogo powiadomić

W chwili zaginięcia ubrana była w koszulę w zieloną kratę, czarne krótkie spodenki i białe tenisówki. Miała przy sobie czarną materiałową torbę.

Kateryna ma 175 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma ciemne krótkie włosy i jasne oczy. Znakiem szczególnym jest małe znamię pod lewym okiem oraz aparat na zębach.

SOS Zaginięcia: "Jeśli widziałeś gdzieś zaginioną lub znasz miejsce jej pobytu, prosimy o pilny kontakt z policją pod nr. tel +48 47871600, +48 478711603 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  wyszła z samochodu zadzwonić, zabierając ze sobą paszport....
  @ramirez222
  Miała przy sobie paszport, nie "zabrała". Zakładam, że większość Ukraińców w Polsce ma go cały czas przy sobie. Ty w obcym kraju też masz obowiązek posiadać przy sobie dokument tożsamości.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0