Zawodniczki AZS-u AWF-u Wrocław zdobyły złoty i srebrny medal podczas indywidualnych mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wśród kobiet zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i międzynarodowej mistrzostw Polski w kategorii juniorek najlepsza okazał się Maria Drobniak, a wśród seniorek mistrzynią została Brygida Urbańska.

W tej rywalizacji po sukcesy sięgnęły gimnastyczki reprezentujące KS AZS AWF Wrocław: w rywalizacji zespołowej juniorek na równoważni zostały mistrzyniami Polski, a w konkurencji indywidualnej srebrny medal na poręczach wywalczyła Nadia Majchrzak. Z kolei wśród seniorek srebrny medal na równoważni zdobyła Anastasiia Motak.

Gimnastyczki AZS AWF Wrocław na najwyższym podium mistrzostw Polski w rywalizacji juniorek na równoważni
Gimnastyczki AZS AWF Wrocław na najwyższym podium mistrzostw Polski w rywalizacji juniorek na równoważni  fot. materiały prasowe

Dodatkowo w wieloboju w klasyfikacji juniorek Nadia Majchrzak zajęła 4. miejsce, a Oliwia Semba była piąta. Trenerami zawodniczek są Swietłana Gradzik oraz Dzianys Nawumczyk. Zawodniczki reprezentują KS AZS AWF Wrocław, natomiast organizację szkolenia wspierają również Fundacja Promocji Gimnastyki "In Motio" oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Dodajmy, że mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn przeprowadzono w Krakowie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem