26 maja Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" inicjuje kampanię "Mama ma siłę!", by okazać kobietom wsparcie i solidarność w tej trudnej sytuacji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mamy towarzyszące dzieciom w chorobie onkologicznej nie mają czasu myśleć o sobie. Wraz z diagnozą nowotworu u dziecka ich życie wywraca się do góry nogami. Choroba nowotworowa dziecka oznacza dla mamy, że jej życie zmienia się diametralnie - trafia z dzieckiem do szpitala na długi czas i musi stawić czoła wielu trudnościom. Przeżywa ogromny stres związany z lękiem o życie dziecka, a także rozłąkę z resztą rodziny. Bardzo często musi zrezygnować z pracy, dotychczasowych aktywności, pasji… - z samej siebie. By być silną dla swojego chorego dziecka, Mama potrzebuje chwili odpoczynku, relaksu, oddechu.

Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" 26 maja inauguruje kampanię "Mama Ma Siłę!".

– Kiedy choruje dziecko, tak naprawdę choruje cała rodzina – podkreśla Anna Apel, prezes zarządu Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". – Z dnia na dzień zmienia się życie każdego z jej członków, często na wiele lat. Dlatego zapewniamy wszechstronne wsparcie całej rodzinie, w tym Mamom, które na co dzień towarzyszą swoim dzieciom w walce o zdrowie i życie, ale też starają się najlepiej, jak potrafią, dać wsparcie i obecność pozostałym członkom rodziny.

Fundacja zapoczątkuje w Dniu Matki roczny program zajęć wellbeingowych i relaksacyjnych dla mam w "Przylądku nadziei". Zachęca do wsparcia tego celu darowizną, którą można przekazać poprzez stronę kampanii - www.mamamasile.naratunek.org.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem