Niepowtarzalne miejsce i ludzie, którzy tworzą unikatowe przedmioty - w sobotę 28 maja w Concordii Design na Wyspie Słodowej odbędzie się Przegląd Nowego Rzemiosła.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas święta rzemiosła na Wyspie Słodowej będzie można spotkać lokalnych twórców, wziąć udział w darmowych warsztatach, zobaczyć wystawę fotografii i film dokumentalny, a na koniec pobawić się na koncercie.

Gospodarzem i organizatorem wydarzenia jest Concordia Design Wrocław. – W naszym mieście jest mnóstwo osób, które interesują się rzemiosłem. To nie tylko osoby, które wyjątkowe przedmioty produkują zawodowo lub hobbistycznie. To także ci, którzy uwielbiają je kupować ze względu na ich unikatowość czy ekologiczny proces tworzenia – mówi Ewa Kaucz, dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław. – Dla nich wszystkich jest właśnie Przegląd Nowego Rzemiosła.

Przegląd Nowego Rzemiosła we Wrocławiu rozpocznie się w sobotę 28 maja o godz. 9
Przegląd Nowego Rzemiosła we Wrocławiu rozpocznie się w sobotę 28 maja o godz. 9  mat. pras.

Przegląd Nowego Rzemiosła we Wrocławiu. Darmowe warsztaty i wielkie gotowanie

Impreza rozpocznie się 28 maja o godz. 9 serią darmowych warsztatów, na które wciąż można się zapisać na stronie: www.concordiadesign.pl/przeglad-nowego-rzemiosla.

Poprowadzą je specjaliści z lokalnych pracowni rzemieślniczych. Przez cały dzień w programie m.in. tworzenie niepowtarzalnych przedmiotów z Tartarugą, Różą Rozpruwacz, Naturą Rzeczy i Pracownią Oszklona, a także z Przemkiem Wańczykiem i Olgą Budzan.

Wszystkich wielbicieli sztuki kulinarnej zainteresuje pokaz kulinarny prowadzony przez Food Think Tank. O godz. 15 przed Concordią rozpocznie się gotowanie w półtorametrowym woku, zakończone oczywiście degustacją.

CZYTAJ TAKŻE: Spacer po Nadodrzu trasą rzemieślników i klubokawiarni

O tym, jak zbudować silną markę, opowie Magda Jurek, artystka i projektantka, znana także pod pseudonimem Pani Jurek. Jej prace można było podziwiać m.in. podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24), Vienna Design Week, Milan Design Week czy Centro Carioca de Design, Rio de Janeiro. Pani Jurek została nagrodzona m.in. nagrodą MUST HAVE 2020 za kolekcję TRN, a także Mazda Design Award 2020.

Przegląd Nowego Rzemiosła we Wrocławiu. Zdjęcia, film i koncert

W programie przeglądu jest również wystawa zdjęć Mateusza Gzika „Szukając miedzi, trafiłem na złoto", która zabierze widzów w podróż po Nadodrzu – dzielnicy tradycyjnie związanej z rzemiosłem.

Przeszłość rękodzieła odkrywa film dokumentalny „Nadodrzańscy rzemieślnicy", wyprodukowany przez Fundację „Dom Pokoju". Film powstał w ramach projektu Mistrzowie Nadodrza i honoruje tradycje rzemiosła na tym kultowym osiedlu.

Wieczór zakończy klimatyczny koncert zespołu Slow Sunset, który łączy soul z indie rockiem, inspiruje się dubem czy oldschoolową brytyjską sceną klubową, proponując świeże, nowoczesne brzmienie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, obowiązują zapisy: www.concordiadesign.pl/przeglad-nowego-rzemiosla.

Organizatorem przeglądu jest Fundacja „Vox Artis", partnerami: Fundacja „Dom Pokoju", Infopunkt Nadodrze Łokietka 5, Fundacja „Open Mind", Krzywy Komin, Dolny Śląsk Wita Rzemiosło, HART – dziedziniec artystyczny, Targi Dobry Design, V- Records.

Wydarzenie realizowane przy wsparciu finansowym wydziału kultury we Wrocławiu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem