W poniedziałek posłowie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Krzysztof Śmiszek przedstawili na konferencji prasowej plan działań, jakie zdaniem Lewicy należy podjąć po śledztwie wrocławskiej "Wyborczej". Dziennikarze ujawnili w nim m.in. kwestie dotyczące przejmowania nieruchomości po BZ WBK przez osoby powiązane z Mateuszem Morawieckim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W poniedziałek, 16 maja opisaliśmy, jak grupa przedsiębiorców przejmowała nieruchomości po Banku Zachodnim WBK, którego prezesem do jesieni 2015 r. był premier Mateusz Morawiecki. Znaleźliśmy kilkanaście transakcji, w których uczestniczyła grupa powiązanych ze sobą przedsiębiorców.

- To dobrze, że dziennikarze zajęli się sprawą, ale śledztwo dziennikarskie to za mało - mówili na konferencji prasowej we Wrocławiu parlamentarzyści Lewicy. - To źle, że sprawą nie zajęły się odpowiednie służby. Stąd Lewica przygotowuje wniosek do CBA, by zbadało opisaną sprawę.

Grupa trzymająca kamienice BZ WBK. Jeden obywatel jest poza kontrolą służb

Parlamentarzyści chcieliby zbadania wszelkich wątpliwości. Szukają odpowiedzi na pytanie, czy premier Mateusz Morawiecki nie jest uwikłany w jakiś układ. Przypominali, że partia PiS szła do władzy z hasłami transparentności i walki z układami w relacjach świata biznesu i polityki.

Premier - mówią politycy Lewicy – musi być poza wszelkimi podejrzeniami. Przypominają, że PiS "powołał kilkanaście służb specjalnych", które gromadzą informacje o obywatelach poza – ich zdaniem – jednym. Poza premierem Morawieckim. "On jest poza kontrolą służb".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jednym z niewielu niekontrowersyjnych zdań Janusza Korwina-Mikke było (cytując z pamięci): wyborcy Pis są głupi, o czym najlepiej świadczy, że są wyborcami PiS.

  I niestety to jest prawda.

  Te informacje po tych nieszczęsnych 35 procenta polskojęzycznego towarzystwa spłynie jak po kaczce woda
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Śmiszek dobrze punktuje Morawieckiego i jego żonkę!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0