Betard FIM Speedway Grand Prix Polski zostanie zorganizowane w sobotę, 27 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W minionym roku na wrocławskim torze triumfował Bartosz Zmarzlik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tor na Stadionie Olimpijskim uważany jest za stworzony do organizacji widowiskowych zawodów, w których żużlowcy efektownie się ścigają, a na trasie dochodzi do wielu tzw. mijanek. Ze względu na to zawody rozgrywane na wrocławskim obiekcie uważane są za wyjątkowo ciekawe i emocjonujące.

Tym razem Grand Prix we Wrocławiu zaplanowano na 27 sierpnia, ale bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży. Ceny biletów normalnych rozpoczynają się od 109 zł, a najtańsze bilety ulgowe są do nabycia po 89 zł. Najdroższe wejściówki kosztują 239 zł, a pakiety VIP - 359 zł oraz 459 zł.

Cennik biletów na GP we Wrocławiu

Cenny biletów na GP we Wrocławiu
Cenny biletów na GP we Wrocławiu  fot. Materiały prasowe klubu

Cykl Grand Prix, który wyłoni indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu, w tym roku składa się z 11 turniejów. Miało być 12, ale ze względu na agresję Rosji na Ukrainę zrezygnowano z zawodów w rosyjskim Togliatti. Poza tym wykluczono ze startów także rosyjskich żużlowców, w tym mistrza świata Artioma Łagutę ze Sparty Wrocław.

Rywalizacja rozpoczęła się 30 kwietnia imprezą w chorwackim Gorican. Na inaugurację doskonale zaprezentowali się Polacy - triumfował aktualny wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów, a drugie miejsce zajął Maciej Janowski ze Sparty Wrocław. Drugi turniej tegorocznego żużlowego Grand Prix zostanie przeprowadzony w tę sobotę, 14 maja na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi żużlowcy świata wracają na ten obiekt po dwóch latach przerwy.

W tym tygodniu na PGE Narodowym powstał już specjalny tor, do którego budowy wykorzystano materiał sprowadzony z Anglii. Testowanie toru przeprowadzono we wtorek, kiedy zorganizowano zawody juniorów. Sobotnie GP w Warszawie rozpocznie się o godz. 19.

Terminarz Grand Prix 2022

14 maja: Warszawa

28 maja: Praga (Czechy)

4 czerwca: Teterow (Niemcy)

25 czerwca: Gorzów

13 sierpnia: Cardiff (Walia)

27 sierpnia: Wrocław

10 września: Vojens (Dania)

17 września: Malilla (Szwecja)

1 października: Toruń

5 listopada: Oceania

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  mordercze ceny.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0