Jarmark Świętojański we Wrocławiu. Chociaż do nocy przesilenia letniego jeszcze ponad miesiąc, wystawcy zaczynają szykować drewniane stoiska. Można tam znaleźć rękodzieło i polskie specjały.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Noc Świętojańska, kiedy to dzień jest najdłuższy w roku, stała się inspiracją i motywem przewodnim do zorganizowania jarmarku. Do najpopularniejszych zwyczajów Nocy Świętojańskiej należy rzucanie wianków na wodę. Rozmaite wieńce to tylko niewielka część oferty wystawców. 

Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Co kupić

Jarmark Świętojański we Wrocławiu łączy przede wszystkim produkty regionalne i zagraniczne, przemysłowe i gastronomiczne.

W drewnianych domkach można kupić artykuły przemysłowe, rękodzieło i rzemiosło – artystyczne wyroby własne, dekoracje i ozdoby, ceramika, biżuteria, mydła i kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby regionalne (w tym góralskie), kubki pamiątkowe z nadrukiem, pamiątki, wyroby ze szkła, świece, metaloplastyka, galanteria, torby, odzież artystyczna.

ZOBACZ: Jarmark Świętojański we Wrocławiu. Sprawdź, jakie smakołyki tam kupisz i za ile

Wśród artykułów spożywczych są m.in. regionalne sery i wędliny, pieczywo i wypieki, konfitury, miody, nalewki, wyroby czekoladowe i słodycze, zioła i przyprawy, kawy i herbaty, produkty naturalne i wegańskie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdzie zjeść dobrze i poznać regionalną kuchnię? Kulinarna mapa Dolnego Śląska

Na miejscu można też wziąć udział w konkursach i warsztatach. 12 czerwca mistrzyni florystyki pokaże dzieciom, jak pleść z kwiatów. Tego samego dnia odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wianek.

Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Gdzie i kiedy

Wystawcy opanują centrum Starego Miasta – w obszarze wokół pręgierza, ulicy Oławskiej od ulicy Szewskiej do Rynku i Świdnickiej od przejścia podziemnego do Rynku.

CZYTAJ TEŻ: 10 hitów Jarmarku Świętojańskiego. Po co warto iść [PRZEGLĄD]

Jarmark Świętojański będzie czynny przez ponad miesiąc – od 20 maja do 27 czerwca w godz. 10–21. Część produktów można też kupić online na stronie pojawi.pl. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem