Majówka 2022 we Wrocławiu będzie bardzo muzyczna. Zagra rekordowo dużo gitarzystów, a przewidziano jeszcze trzy dni koncertów na Pergoli. Od 30 kwietnia do 3 maja można wręcz przebierać w imprezach i atrakcjach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Majówka 2022 we Wrocławiu. Atrakcje dla dzieci i dorosłych w Zajezdni 

Od soboty 30 kwietnia do wtorku do 3 maja Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej organizuje warsztaty, m.in. tworzenia ekotoreb czy domowego spa. Można się tam wybrać również do strefy relaksu, sportu (piłki, skakanki, badminton) oraz na wystawę ("Wrocław 1945-2016" i "Machiny Leonarda da Vinci". Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

Majówka 2022. We Wrocławiu można zobaczyć wystawę 'Machiny Leonarda da Vinci' w Centrum Historii Zajezdnia
Majówka 2022. We Wrocławiu można zobaczyć wystawę 'Machiny Leonarda da Vinci' w Centrum Historii Zajezdnia  Fot. Fot . Krzysztof Cwik / Agencja Wyborcza.pl

CZYTAJ TAKŻE: Majówka 2022. Jak pojadą autobusy i tramwaje MPK Wrocław?

Majówka 2022. Zwiedzanie Auli Leopoldyńskiej 

To największa duma Uniwersytetu Wrocławskiego, najokazalsza i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu. Ten cenny i unikatowy zabytek świecki późnego baroku jest teraz jeszcze piękniejszy, bo został poddany renowacji. Przez sześć lat remontu Auli Leopoldyńskiej nie można było zwiedzać, ale znów jest otwarta

W sobotę 30 kwietnia po godz. 13 chętni będą mieli okazję, by podziwiać to wyjątkowe miejsce. Wymagana jest rezerwacja. Zapisy na: smalcem.po.mapie@gmail.com (ograniczona liczba miejsc). Ceny biletów 35 zł.

POLECAMY: Karpacz znów przegonił Zakopane na majówkę. Jest najpopularniejszy i najdroższy

Wrocław. Majówkowe spacery z przewodnikiem 30 kwietnia - 3 maja 2022

Biuro turystyczne Wrocławianka zabierze rodziny z dziećmi chętnych na wyprawę "Śladami wrocławskich legend i krasnali":

 • Sobota 30.04.2022 godz. 11,
 • Poniedziałek 02.05.2022 godz. 11,
 • Wtorek 03.05.2022 godz. 11. 

Każde dziecko otrzyma mapkę, dzięki której odnajdzie ukryte krasnale. Na wycieczce maluchy poznają Krasnala Florianka, Syzyfki, Klucznika, Turystę, Życzliwka, Gołębiarza i innych.

Miejsce spotkania: przy Wrocławskim Teatrze Lalek, pl. Teatralny 4. Cena: 25 zł/dziecko, opiekunowie nie płacą (płatność na miejscu gotówką).

Majówka może być też okazją, by wybrać się na spacer pod hasłem "Ciekawostki Parku Szczytnickiego". Początek o godz. 13 w poniedziałek i wtorek. 

Uczestnicy spotykają się przy Iglicy koło Hali Stulecia, aby poznać tajemnice i ciekawostki Parku Szczytnickiego i Hali Stulecia. Każde dziecko otrzyma kartę z zadaniami, dzięki której będzie mogło rozwiązać zagadki. Podczas spaceru dowiemy się, co zdobiło szczyt Iglicy, gdzie jest pudełko na kapelusze oraz drzewo, które lubi błyskawice.

Cena: 20 zł/dziecko (płatne na miejscu), opiekunowie nie płacą. Zapisy na: smalcem.po.mapie@gmail.com (ograniczona liczba miejsc).

We Wrocławiu do odkrycia w majówkę będą również "Legendy Ostrowa Tumskiego". Spacery po pięknym zakątku miasta zaplanowano o godz. 15.30 w poniedziałek i wtorek 2-3 maja.

Każde dziecko otrzyma kartę z zadaniami i wspólnie z rodzicami będzie mogło rozwiązywać zagadki. Na wycieczce poznamy m.in. legendy o Kluskowej Bramie i Kamiennej Głowie.

Cena: 25 zł/dziecko, opiekunowie nie płacą. Miejsce spotkania: przy pomniku papieża Jana XXIII, ul. św. Marcina. Zapisy na: smalcem.po.mapie@gmail.com (ograniczona liczba miejsc).

Majówka 2022 we Wrocławiu. Gitarowy Rekord Świata i Dire Straits w niedzielę, 1 maja

To już jubileuszowa 20. edycja tej niezwykłej imprezy, która zaczęła się z inicjatywy wrocławskiego gitarzysty Leszka Cichońskiego, popularyzatora muzyki gitarowej. Chciał zaimponować Amerykanom wynikiem rekordu i trzykrotnie go pobił.

W tym roku muzycy znów się spotkają na wspólne granie. Po pandemicznej przerwie, gdy się nie widzieli, w niedzielę, 1 maja na wrocławskim Rynku po raz pierwszy będą ponownie razem muzykować na żywo.

Koło Ratusza oprócz głównej sceny (gdzie wystąpią m.in. muzycy Dire Straits czy gitarowe rodziny), stanie także kilka innych, mniejszych scen, m.in. dla młodszych fanów sześciu strun. Od godz. 10 do 15.45 potrwa rejestracja uczestników na miejscu (wcześniej jest możliwa online), a o 16 gitarzyści spróbują po raz kolejny pobić rekord.  

3-Majówka 2022 na Pergoli we Wrocławiu

W 2021 r. ze względu na epidemię 3-Majówka została przeniesiona na lipiec, a rok wcześniej w ogóle się nie odbyła. Tym milej będzie się ponownie spotkać. Trzydniowy festiwal muzyczny (1-3 Maja na Pergoli) od lat towarzyszy Gitarowemu Rekordowi Świata.

W tej edycji wystąpią:

 • 1 maja, godz. 17 – członkowie Dire Straits pod nazwą Dire Straits Legacy, Dżem, Nocny Kochanek, Luxtorpeda i Happysad,
 • 2 maja, godz. 15 – m.in. Epica, Kult, Organek, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki,
 • 3 maja, godz. 15 – m.in. Morcheeba, Korpiklaani, Pidżama Porno, Hunter, Brodka, Nosowska, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni.

Bilety i karnety na 3-Majówkę 2022 dostępne są w sprzedaży online. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

Majówka 2022. Wyścigi konne na Partynicach 3 maja

Tor Wyścigów Konnych Partynice zaprasza na inaugurację sezonu wyścigowego 2022. W programie dnia otwarcia znalazło się osiem gonitw: trzy przeszkodowe, w tym o Nagrodę Otwarcia Sezonu, dwie płotowe oraz trzy na dystansach płaskich.

Wyścigi konne na torze Partynice we Wrocławiu
Wyścigi konne na torze Partynice we Wrocławiu   TOMASZ PIETRZYK

Dla publiczności przygotowano szereg atrakcji towarzyszących temu wyjątkowemu dniu. Jedną z nich jest pokaz woltyżerki sportowej. Partynicka sekcja, która się nią zajmuje, jest najliczniejszą i jedną z najlepszych w kraju.

Zaplanowano również:

 • Wyścigi konne w goglach VR - dla wszystkich, którzy chcieliby się poczuć jak prawdziwi dżokeje na stoisku Wyższej Szkółki Jazdy Partynice dostępne będą gogle VR z wgranymi gonitwami, które zostały zarejestrowane na wrocławskim torze.
 • Zawody Hobby Horse - to sport bardzo popularny w krajach skandynawskich. Zawodnicy symulują zawody jeździeckie „jeżdżąc" po specjalnie przygotowanym parkurze na kukiełkach.
 • Przejażdżki na kucykach dla najmłodszych.
 • Plac zabaw „Konikowo".
 • Park Linowy – Partynice - do pokonania jest tutaj pięć tras, dostosowanych do różnych kategorii wiekowych.

Wstęp na otwarcie sezonu wyścigowego jest wolny. Początek o godz. 14.

Majówka 2022. Atrakcje dla dzieci w Aquaparku Wrocław

Podczas majówki Aquapark Wrocław zamieni się w hawajską wyspę. Od 30 kwietnia do 3 maja najmłodsi będą mogli korzystać tam z takich atrakcji jak tor przeszkód, malowanie twarzy, animacje, turniej teqball czy robienie wodnych tatuaży.

Wyremontowany basen w Aquaparku Wrocław
Wyremontowany basen w Aquaparku Wrocław  fot. materiały prasowe Aquapark Wrocław

Przewidziano też konkursy z nagrodami i imprezę, która – zgodnie z motywem przewodnim – odbędzie się w prawdziwie hawajskim stylu. Więcej informacji na stronie organizatora.

Majówka w Hydropolis

Od 30 kwietnia do 3 maja korzystając z tego, że w majówkę mamy więcej czasu, można odwiedzić Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie czynne będzie w godz. 10-20. Wśród atrakcji zaplanowano m.in. bar wodny i maskotki Hydro od godz. 10 do 18 oraz drukarkę wodną.

Hydropolis Wrocław. Od grudnia 2021 r. w muzeum wody można zobaczyć skafander Klingerta
Hydropolis Wrocław. Od grudnia 2021 r. w muzeum wody można zobaczyć skafander Klingerta  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

Hydropolis podzielone jest na siedem stref tematycznych. Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka.

W Hydropolis znajdują się dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Zobaczyć i dotknąć można tam wielu urządzeń, pomp, silników czy dźwigni.

Bilety kosztują: 32 zł normalny i 23 ulgowy.

Majówkowa przejażdżka starym pociągiem

W sobotę, 30 kwietnia wyruszy pierwszy specjalny pociąg turystyczny rodem sprzed pół wieku. Na jego pokładzie będzie można podróżować odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających na terenie Dolnego i Górnego Śląska oraz częściowo Wielkopolski i Opolszczyzny.

W trakcie podróży będzie także okazja dla sympatyków kolei do „zaliczenia" linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim. Pociągi będą uruchomione przy użyciu składu z lat 70. i 80. XX wieku z lokomotywą spalinową.

Standardowa cena 109 zł za przejazd. Pociąg będzie kursował z Dworca Głównego. Wycieczki zaplanowano też w pozostałe dni majówki. Rozkład jazdy i szczegóły na stronie organizatora

Majówka 2022 we Wrocławiu - spływ kajakowy Widawą w sobotę 30 kwietnia

Odcinek rzeki z Chrząstawy do Wrocławia (okolice Centrum Handlowego Korona) to malownicza i ciekawa trasa rodzinna niesprawiająca większych problemów dzieciom i osobom, które zaczynają przygodę z kajakami. 

Do pokonania będzie około 20 km, co powinno zająć 4-5 godzin, wliczając w to kilka przerw. Odległość jest tak dobrana, żeby nie był to zbyt wielki wysiłek i wszyscy mieli dość sił na przepłynięcie. 

Podczas spływu uczestnikom będzie towarzyszył instruktor, który wyjaśni zasady bezpiecznego poruszania się na kajakach i może pomagać osobom mniej doświadczonym. Spływ zostanie zakończony ogniskiem przy rzece. 

Spływ zacznie się o godz. 10 w sobotę w Chrząstawie (około 30 km od Wrocławia), a zakończy w Centrum Handlowym Korona. Osoba dorosła płaci 60 zł, a za dziecko - 35. Informacje i zapisy: info@kayaktours.pl lub tel. +48 505 45 28 74.

W majówkę organizowane są też inne spływy kajakowe:

 • 1.05.2022 (niedziela) – rzeka Widawa – trasa rodzinna – z Sołtysowic do Lasu Rędzinskiego,
 • 2.05.2022 (poniedziałek) – rzeka Oława – trasa rodzinna z Oławy do Siechnic,
 • 3.05.2022 (wtorek) – rzeka Barycz – trasa rodzinna z Milicza do Rudy Sułowskiej.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To nie jest koncert Dire Straits. Ten zespół nie istnieje od wielu lat. Pani "dziennikarko". Filarem Dire Straits był Mark Knopfler: 3/4 wartości całego zespołu.
  Obecna kapela to Dire Straits Experience, nie ma nic wspólnego z Knopflerem, nie ma nawet prawa używania nazwy, stąd słowo Experience.
  @dr_Kaftan
  Przecież wcale nie jest napisane ,że to jest koncert Dire Straits tylko występ muzyków z tego zespołu w domyśle nie wszystkich Panie mądraliński.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @Rzepak
  umiesz czytać? przeczytałeś TYTUŁ artykułu? co jest w nim napisane?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0