Podczas spaceru doświadczeni mentorzy mają wspierać kobiety, które chcą rozwinąć swoją karierę. W tym roku zaproszenia są szczególnie kierowane do młodych Ukrainek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pomysł na Global Mentoring Walk pochodzi od Geraldine Laybourne - założycielki firmy Oxygen Media, a także partnerki biznesowej Oprah Winfrey. 

Głównym celem spotkania jest "tworzenie przestrzeni, w której wszystkie kobiety, bez względu na ich pochodzenie czy też aktualną sytuację ekonomiczną, mogą się uczyć, rozwijać i pracować tak, aby osiągnąć założone cele zawodowe i osobiste".

Spacer po zmianę. Po raz pierwszy we Wrocławiu

Pierwszy wrocławski spacer zaplanowano na 21 maja. 

- Podczas spaceru można podzielić się doświadczeniem, planami i wyzwaniami, a jednocześnie zbudować inspirujące zawodowe relacje - tłumaczy Ela Raczkowska, szefowa firmy Vital Voices Poland.

Do udziału w tegorocznym spacerze organizatorzy zachęcają szczególnie kobiety z Ukrainy.

Katarzyna Józefowicz, kierowniczka oddziału Credit Suisse we Wrocławiu: - Jestem pewna, że wsparcie doświadczonych mentorów z różnych obszarów biznesu, świata nauki i kultury pozwoli im kontynuować plany rozwoju kariery i doda pewności siebie. 

CZYTAJ TEŻ: Rośnie nowa generacja informatyków. Wrocławska uczelnia otwiera laboratorium wirtualnej rzeczywistości

Idź z liderkami. Jak wziąć udział w spacerze

Małgorzata Reif, menedżerka ds. marketingu i PR w firmie Deloitte, była uczestniczką spaceru kilka lat temu.

- Zapewniam, że taki spacer z mentorką czy mentorem jest wyjątkowym doświadczeniem. Łączy ze sobą wspaniałych ludzi, którzy potrafią w ciągu kilku godzin rozmowy zmienić perspektywę, dodać odwagi, wyzwolić piękną energię do zmian - podkreśla Reif. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Udana rozmowa kwalifikacyjna w kilku krokach. Rekrutacja - instrukcja obsługi

Do udziału w Global Mentoring Walk można się zgłosić do 18 kwietnia. Szczegóły i formularze dostępne są na stronie internetowej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem