9 kwietnia 2022 r. na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu od rana trwa Runmageddon - największy i najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody. W tym roku w imprezie biegnie 5 tys. uczestników.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Runmageddon to wydarzenie dla wszystkich: dla sportowców, osób aktywnych fizycznie, czy młodzieży lubiącej mocne wrażenia. Ekstremalny bieg przez przeszkody z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża stopniem trudności. Jednak na pewno dodaje niespotykanej energii.

Runmageddon we Wrocławiu

Jego uczestnicy pokonują zaskakujące przeszkody, brodzą w błocie, wodzie, skaczą na linach, przeskakując doły, a także wspinają się po wysokich ścianach i ekstremalnych konstrukcjach.

W sobotę, 9 kwietnia, zawodnicy we Wrocławiu biegną i pokonują przeszkody w kilku kategoriach:

  • Rekrut - trasa ma tu 6 km i ponad 30 przeszkód 
  • Intro - 3 km i ponad 15 przeszkód
  • Family - uczestnicy startują w drużynach od 2 do 5 osób, drużyna musi składać się z minimum jednej osoby dorosłej oraz minimum jednego dziecka w przedziale wiekowym 4-15 lat, trasa ma 2 kilometry i 15 przeszkód
  • Junior - to 3 kilometry błotnej zabawy z 15 przeszkodami dla dzieci między 12. a 15. rokiem życia.

Od 19.45 do 21.45 odbędzie się bieg nocny (Nocny Rekrut) - zawodnicy mają tu do pokonania 6 km, a na tej trasie stanie ponad 30 przeszkód.

Runmageddon Wrocław. Ekstremalny bieg z przeszkodami na stadionie, 9 kwietnia 2022 r.
Runmageddon Wrocław. Ekstremalny bieg z przeszkodami na stadionie, 9 kwietnia 2022 r.  Fot. Fot . Krzysztof Cwik / Agencja Wyborcza.pl

W tej edycji Runmageddonu przez przygotowany na terenie stadionu Tarczyński Arena torze przeszkód biegnie ponad 5 tys. uczestników. 

Runmageddon Wrocław - pierwsi na mecie

Największy w Polsce bieg z przeszkodami można obserwować z przygotowanego na terenie stadionu Miasteczka Kibica, gdzie są przekąski, strzelnica i inne atrakcje. 

Po godz. 9.30 organizatorzy Runmageddonu we Wrocławiu poinformowali, że znane są już nazwiska trzech kobiet, które jako pierwsze dobiegły na metę w tym elitarnym starciu. To: Karolina Toman, Magdalena Missala i Katarzyna Baranowska.

Wśród mężczyzn jako pierwsi bieg ukończyli: Dainius Liutkus, Paweł Jaciów i Wojciech Wojtyszyn.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem