Internetowe kalendarium "Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego" to zbiór wydarzeń i zajęć organizowanych w stolicy Dolnego Śląska z myślą o osobach ukraińsko- i rosyjskojęzycznych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Straż Graniczna podaje, że od początku wojny w Ukrainie granicę z Polską przekroczyło ponad 2,3 mln osób. To w zdecydowanej większości kobiety z dziećmi, choć wśród uchodźców są też mężczyźni w podeszłym wieku. Wrocław to jeden z najczęściej wybieranych przez nich celów podróży.

W dużej mierze właśnie z myślą o uchodźcach powstała nowa inicjatywa Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Kalendarium dostępne jest w językach ukraińskim i polskim oraz po rosyjsku. W pierwszej zakładce dodane są wszystkie wydarzenia z każdej kategorii. W kolejnych możemy wybrać to, co nas najbardziej interesuje, w tym warsztaty, spotkania, spektakle, kursy językowe, pokazy filmowe, wystawy, zorganizowane oprowadzania i koncerty oraz zajęcia w świetlicach.

CZYTAJ TAKŻE Narodowe Forum Muzyki dla Ukrainy: chór, warsztaty i zwiedzanie

Wydarzenia w ramach kategorii ułożone są chronologicznie - od jednorazowych, przez te trwające kilka dni czy okresowe. Kalendarium obejmuje imprezy zaplanowane do końca kwietnia. Bazę wydarzeń przygotował Wrocławski Instytut Kultury we współpracy z innymi instytucjami i organizacjami.

Lista będzie aktualizowana na bieżąco. Organizatorzy mogą zgłaszać swoje wydarzenia przez specjalny formularz zamieszczony w internecie.

Kalendarium dostępne jest TUTAJ.

***

Chcesz wiedzieć, czym żyje Wrocław? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem