5-kilometrowy sobotni Bieg dla Ukrainy to inicjatywa, w której startując, pomagamy walczącym na wojnie Ukraińcom i ich rodakom zmuszonym do ucieczki z kraju. We Wrocławiu impreza odbędzie się w parku Grabiszyńskim, ale można w niej wziąć udział "online".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

CZYTAJ TAKŻE Wojna w Ukrainie. Kolejny dzień inwazji [RELACJA NA ŻYWO]

"Dziś nie wiemy, jak będzie rozwijała się sytuacja na Ukrainie przez najbliższe tygodnie. Jesteśmy jednak pewni, że nasi przyjaciele w dalszym ciągu będą potrzebować realnego wsparcia. Biegiem dla Ukrainy chcemy dołożyć wszelkich starań, aby ludzie tacy jak my, otrzymali niezbędną pomoc" - napisali organizatorzy sobotniego wydarzenia.

Wrocław. Bieg dla Ukrainy w parku Grabiszyńskim

Start zaplanowano w sobotę na godz. 12 na polanie od strony pętli tramwajowej. Wyznaczona trasa ma 2,5 km. Należy ją przebiec dwa razy, ale można ukończyć bieg wcześniej.

"Dystans 5 km jest umowny. To bieg symboliczny, nie robimy pomiaru czasu ani weryfikacji uczestników. Bez przeszkód można startować ze znajomymi lub rodziną niezależnie czy dana osoba jest oficjalnie zapisana i ma opłacony start. Sam bieg może zresztą okazać się spontanicznym treningiem. Ważne abyśmy mogli pokazać nasze wsparcie, porozmawiać, pomyśleć co i jak robić w perspektywie czasu, aby wesprzeć naszych przyjaciół z Ukrainy" - piszą organizatorzy biegu.

Aby wziąć udział w Biegu dla Ukrainy, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę siepomaga.pl/biegdlaukrainy. "Rekomendujemy kwotę 50 zł i więcej. 100 procent środków finansowych trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej" - informują organizatorzy.

Potem należy wypełnić dostępny w internecie formularz zgłoszeniowy.

Można też pobiec "online", czyli w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie, w ciągu całej soboty pomiędzy godz. 00.01 a 23.59. Start należy udokumentować za pomocą aplikacji mobilnej.

Więcej informacji można znaleźć na profilu wydarzenia na Facebooku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem