Rozpoczynamy akcję świąteczną "Wyborczej Wrocław", w której firmy i instytucje mogą wesprzeć ukraińskie rodziny - wystarczy kupić oznaczone swoim logo pisanki wielkanocne. Dzięki zgromadzonym środkom Fundacja "Potrafię Pomóc" pomoże szczególnie osobom niepełnosprawnym lub cierpiącym na rzadkie choroby.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pisanki będą publikowane co tydzień w piątkowym „Tygodniku Wrocław" oraz na stronie wroclaw.wyborcza.pl. Pieniądze ze sprzedaży ozdób wielkanocnych przekażemy Fundacji „Potrafię Pomóc".

Fundacja „Potrafię Pomóc" wspiera ukraińskie rodziny

Fundacja już przyjmuje pierwszych pacjentów z Ukrainy w Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego we Wrocławiu. Zapewnia również wsparcie terapeutyczne dzięki własnemu zespołowi 60 specjalistów – terapeutów. Pozyskane środki pozwolą na to, by pomoc była długofalowa.

– Pomoc bliźniemu to nasz obowiązek, a święta Wielkiejnocy to czas refleksji nad śmiercią i zmartwychwstaniem. Dzisiaj doświadczamy trudu męki i śmierci naszych sąsiadów. Pozwólmy im odczuć, że z nadzieją patrzymy w przyszłość i odrodzenie się państwa ukraińskiego, a nasze zaangażowanie w pomoc Ukrainie nie jest tylko symboliką, ale ma też namacalne efekty. Pokażmy, że w te szczególne dni jeszcze bardziej wspieramy pokrzywdzonych w wojnie w Ukrainie – przekonuje Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc".

Dotychczas fundacja pomogła także w bezpiecznej relokacji ukraińskich rodzin, zaopatrzyła placówki medyczne na terenie Ukrainy, dostarczyła produkty medyczne i opatrunkowe oraz pozyskuje środki na zakup mleka dla niemowląt czy pieluch.

Kup wielkanocną pisankę i wesprzyj działania

Aby wesprzeć naszą akcję i działania fundacji, wystarczy kupić ozdobę z naszego wielkanocnego koszyka. Do wyboru są pisanki w dwóch wielkościach: średnie i duże.

Wykupując pisanki, do akcji już przyłączyły się firmy: SDZLEGAL Schindhelm Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. j. oraz EPI.

Kolejne firmy i instytucje chcące wziąć udział w akcji mogą uzyskać wszystkie informacje, pisząc na adres: reklama@wroclaw.agora.pl. Darczyńcy mogą się do nas zgłaszać do 13 kwietnia. Zapraszamy do działania!

Fundacja „Potrafię Pomóc" poza unikatowym w skali kraju Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich prowadzi we Wrocławiu ośrodek przy ul. Horbaczewskiego, w którym działa jeden z nielicznych w mieście punktów przedszkolnych przyjmujących m.in. dzieci z rzadkimi chorobami genetycznymi i spektrum autyzmu, a także dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny, do którego uczęszczają dzieci, młodzież i osoby do 25. roku życia wymagające szczególnej opieki, jak wspomaganie oddychania czy żywienie dojelitowe.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem