Wojna na Ukrainie. Policja uruchomiła telefony dyżurne i maile dla osób, które chcą przekazać informacje o przypadkach handlu ludźmi, przestępstwach na tle seksualnym czy zaginięciach uchodźców i ich rodzin przebywających w Polsce w związku z agresją Rosji na Ukrainę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji na bieżąco monitoruje działania prowadzone na terenie kraju w zakresie poszukiwania osób zaginionych. Stale współpracuje będzie w tym zakresie z jednostkami administracji rządowej, publicznej i organizacjami pozarządowymi, które zajmują poszukiwaniem osób zaginionych.

CZYTAJ TAKŻE Wojna na Ukrainie. Dwunasty dzień rosyjskiej inwazji [RELACJA NA ŻYWO]

Centrum uruchomiło specjalny numer telefonu i adres e-mail, pod którymi można przekazywać i uzyskiwać informacje oraz pomoc w sytuacji zaginięcia osób przekraczających granicę kraju w związku z wojną na Ukrainie. Dzwonić można pod numer 47 72 123 07 (dla osób dzwoniących zza granicy +48 47 72 123 07), a pisać na adres cpozkgp@policja.gov.pl.

Dodatkowo Wydział do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP prowadzi dwa kanały komunikacji. Na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl można przesłać policji informacje o wszelkich przejawach handlu ludźmi. Obsługiwana jest też specjalna infolinia o numerze 664 974 934 (dla osób dzwoniących zza granicy +48 664 974 934) - tu również można dostarczać informacje dotyczące zarówno handlu ludźmi, jak i przestępstw seksualnych, pedofilii czy pornografii dziecięcej.

Infolinia ta jest również wykorzystywana do kontaktów z organizacjami pozarządowymi w zakresie niesienia pomocy ofiarom tych przestępstw.

Więcej informacji w języku ukraińskim o infolinii można znaleźć na policyjnych stronach internetowych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wyborczo, przetłumacz to proszę na ukraiński, aby można było kopiować i wklejać na SM. Dziękuję.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1