"Kochani, pilnie potrzebujemy Waszej pomocy. Za około cztery godziny wyruszamy pod ukraińską granicę" - piszą działacze fundacji Centaurus. Jadą tam, by przywieźć na Dolny Śląsk Ukraińców, którzy z nimi współpracowali, i ich rodziny oraz by ewakuować zwierzęta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"To wielka zbiórka dla naszych przyjaciół z Ukrainy - tam gdzie dziś spadają bomby - dla zwierząt i ludzi. Bo ofiar wojny nie wolno rozdzielać. Ten dramat dotyczy wszystkich" - piszą działacze fundacji Centaurus, która od wielu lat pomaga na Dolnym Śląsku katowanym zwierzętom.

Wojna na Ukrainie. Chcą jechać po swoich pracowników

Zbiórka prowadzona jest na przyjęcie rodzin obywateli Ukrainy, którzy pracowali lub nadal pracują z Centaurusem. "Bo to chłopcy z Ukrainy, każdego dnia, pomagają w największym azylu dla koni w Europie. Teraz my musimy pomóc im.

Przez nasze ośrodki, gdzie ratujemy zwierzęta przewinęło się 500 osób, dla których Ukraina była do wczoraj domem, względnie bezpiecznym. Większość z nich była u nas w systemie 3-miesięcznym, potem wracali do domu, aby po kilku miesiącach ponownie do nas przyjechać. W większości zapraszaliśmy ich z rodzinami, ale byli zbyt związani ze swoim krajem - woleli przyjechać, tu zarobić i wysłać większość pieniędzy żonom i dzieciom" - wyjaśnia zbiórkę Centaurus.

Dziś fundacja przygotowuje dla pracowników i ich rodzin miejsca. "Nasz stary pałac bez problemu pomieści kilka rodzin".

Zbiórka prowadzona jest na ubrania, wyżywienie, leki, łóżka, pościel - tak, żeby w pomieszczeniach fundacji można było przyjąć rodziny z Ukrainy oraz na karmę, leki i transport zwierząt.

 

Wojna na Ukrainie. Centaurus szuka miejsc dla uchodźców i zwierząt

Działacze proszą też o kontakt rodziny i ludzi, którzy mogliby przyjąć do siebie uchodźców z Ukrainy lub udzielić azylu zwierzętom.

Chęć pomocy można zgłosić pod numerami 518 569 487 lub 535 162 322 lub na adres: kontakt@centaurus.org.pl

Ponadto do siedziby fundacji można przesyłać paczki z żywnością i ubraniami. Adres: Szczedrzykowice 10, 59-230 Prochowice.

Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dolny Śląsk gotowy na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Wrocław może przyjąć nawet kilka tysięcy osób

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wpłaciłem już wczoraj.
  Brawo dla tych ludzi!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Wspaniali ludzie.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Wsparłem! :-)
  już oceniałe(a)ś
  5
  0